Під час активних бойових дій значних ушкоджень зазнала спортивна інфраструктура Чернігівщини. Була руйнована лижна база, і тепер провідний вид спорту у Чернігівській області – біатлон, ризикує перестати існувати. У середині березня ворожий снаряд влучив в стадіон імені Юрія Гагаріна, де проходили футбольні матчі клубу «Десна», а також розміщувалися деякі спортивні секції для дітей. Відновлення функціонування спортивних секцій є дуже важливим, аби підтримати дітей у такий важкий час. З приводу цього питання ми поспілкувалися з очільником Управління сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрієм Дериземлею.
Бокс, важка і легка атлетика – куди переміщають дитячі спортивні секції в Чернігові
«Це питання, пов′язане з руйнуванням стадіону імені Юрія Гагаріна. На стадіоні імені Юрія Гагаріна до війни знаходилось відділення важкої і легкої атлетики. Дякуючи міському голові, на придбання чотирьох помостів для важкої атлетики з міського бюджету було виділено 88 тисяч гривень.»
Рішення про виділення 88 тисяч на закупівлю товарів для відновлення функціонування спортивних секцій було прийняте і затверджене на засіданні виконкому чернігівської міської ради 7 липня. Також на цьому засідання розглянули питання про перенесення місця тренувальної бази важковаговиків.
«З приводу важкій атлетики ми розуміємо, що секція не може розміщуватися в підвальному приміщенні, тому що специфіка тренувань не дозволяє. Тому є варіант, і ми домовитись орендувати приміщення на Савчука. Для цього ми прийшли з проханням виділити кошти на придбання чотирьох помостів.»
«Відділення боксу ми перемістили на Попудренка, 9. Хоча планували там відкрити зовсім інше відділення. Директори спортивних шкіл спокійно ставляться до цієї ситуації і йдуть на зустріч, допомагають своїм колегам з інших спортивних шкіл, тому питання розміщення відділення боксу майже вирішено. Безумовно головна проблема у тому, що немає де поставити центральний ринг для того, щоб тренувати дітей і проводити змагання. Ми не маємо змоги, його поставити і проводити більш ефективні тренування.»
«Легка атлетика також буде розміщена, але по різним локація: по загальноосвітніх закладах та по іншим спортивним об'єктам. Також працюємо з представниками фірм та виробниками того чи іншого інвентарю. Виробники зголосилися надати нам деякий інвентар на безоплатній основі. Інвентар дорогий, а фінансування обмежене. Тому ми працюємо в різних напрямках з фондами, залучаємо, просимо, щоб допомагали чернігівському спорту.»
Відновлення спортивних секцій для дітей потребує значного фінансування. Для цього вкрай необхідне залучення волонтерів та меценатів, з якими Андрій Дериземля веде активні перемовини.
«Особисто я веду перемовини зараз із колишнім біатлоністом з Франції. Він допомагає організувати збір для 45 спортсменів з України, в тому числі і чернігівські спортсмени. Приблизна вартість відновлення спортивних секцій – 125 тис євро, тому я дуже сподіваюсь, що це вдасться. Також виробники спортивного інвентарю потрохи надають інвентар. Але хотілося б більшого, тому що постраждало багато спортивних об′єктів Чернігівщини, серед них і лижна база, і стадіон імені Юрія Гагаріна. Будемо сподіватись, що вже після перемоги буде велике вливання коштів взагалі для Чернігова, в тому числі і спортивної інфраструктури.»
Відкритим залишається питання тренерського складу. Багато хто з тренерів на період активних бойових дій покинули місто. Ситуація в Чернігові поступово налагоджується, люди повертаються назад і прагнуть зайняти свої робочі місця.
«Ті тренери, які залишились в місті, працюють, але за умови, що є діти. Тому в нас є така дилема, що тренера в місті є, але немає дітей. Тренера не можуть вийти з вимушеного простою, тому що недостатня кількість дітей затверджена згідно з їхніми навчально тренувальний групами. Є тренера, які ще не повернулися з Західної України або із закордону. Тому очікуємо, що у серпні буде більше дітей, і ті тренера, які хочуть працювати, будуть мати змогу займатися з дітьми.»