За півтора місяці облоги і постійних обстрілів Чернігова, було пошкоджено як житлових будинків, так і об’єктів інфраструктури міста. Особливо дісталося північним околицям міста, звідки наступали і вели обстріли війська окупантів: райони Бобровиці, Новоселівки, вулиць Пухова і Бєлова, Олександрівка, район ЗАЗу, Подусівка, Масани.
Безліч приватних будинків людей були знищені вщент. Але також істотно дісталося і великим багатоквартирним будинкам. Деякі зруйновані частково і мають ремонтуватися, а деякі вже більше не придатні для проживання і відновленню. Журналісти нашої редакції дізнавалися, що це за будинки, скільки їх і де вони розташовані. Прокоментував це питання начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц.
- Які конкретно багатоповерхові будинки, що не підлягають ремонту, у Чернігові зноситимуть? Хто ухвалює це рішення?
- Для того, щоб визначити що робити з будинками, пошкодженими внаслідок військової агресії рф, було замовлено експертне обстеження будинків для визначення їх експлуатаційної спроможності.
Саме експлуатаційна спроможність будинку дозволяє визначити, чи можна у ньому проживати, чи може подаватися до нього тепло.
Усього було замовлено 182 експертні обстеження. 39 було замовлено управлінням капітального будівництва обласної Чернігівської державної адміністрації, 142 – управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, ще 1 – об’єднанням житлово-будівельних кооперативів.
Експерти заборонили експлуатацію будинків по просп. Миру, 249, вул. В’ячеслава Чорновола, 15 (1 і 2 під’їзди) – роботи з обстеження будівель виконувалися на замовлення УКБ облдержадміністрації. Це два багатоповерхових житлових будинки.
Також заборонено експлуатацію одноповерхових багатоквартирних будинків по вул. Старий вокзал, 2, вул. Жабинського, 14, вул. Тургенєва, 22 – обстеження проводилося на замовлення управління ЖКГ. Такі висновки відображаються в актах експертного обстеження по кожному об’єкту.
Таким чином, 5 будинків не можуть експлуатуватися. Відповідно, ці будинки необхідно демонтувати.
- Коли проводитимуться роботи з демонтажу?
Роботи з демонтажу проводяться згідно з розробленим проектом. Для його розробки потрібні кошти. На роботи з демонтажу також потрібне фінансування.
Але, у першу чергу, треба вирішити питання відновлення житла, яке можливо врятувати. Тому спочатку виконуємо роботи з відновлення усіх можливих будинків, а потім перейдемо до питання демонтажу.
- Тобто скоріше за все у цьому році їх зносити не будуть?
- Скажімо так. Демонтаж цих аварійних будинків – це в першу чергу питання фінансування. Поки цього фінансування немає. Можливо в перспективі якісь забудовники захочуть звести там нові будинки, і самі профінансують знесення старих. Поки що цим питання глибоко не займались. Але у найближчій перспективі грошей немає, тому поки що це в роботі. Їх будуть зносити раніше у випадку, якщо вони будуть загрожувати здоров’ю мешканців і оточуючих.
Проспект Миру, 249