Під час бомбардувань Чернігівщини, великих руйнувань зазнали оселі місцевих. У багатьох людей, навіть якщо вціліла квартира, чи приватний будинок, постраждали вікна. Ті, хто залишився у місті, вирішували проблему різними методами, у період окупації, а після ганебного відступу ворога почали ставити нові вікна. З часом, місцеві жителі почали повертатися і також, якщо скло зазнало руйнувань, почали відновлювати умови проживання. Яка ситуація із встановленням вікон у Чернігові на сьогодні?
![Фото з мережі Інтернет, Зруйновані оселі та вікна в Чернігові Зруйновані оселі та вікна в Чернігові]()
![Фото з мережі Інтернет, Зруйновані оселі та вікна в Чернігові Зруйновані оселі та вікна в Чернігові]()
У Чернігові насправді великий вибір магазинів та підприємців, що пропонують хороші вікна. Тетяна, менеджер з продажу магазину «Вікна «Корса», що знаходиться проспекті Левка Лук’яненка, 68, розповідає:
«Майже всі, хто хотіли поставити вікна, уже зробили це. Дуже багато клієнтів було весною. Ми почали працювати з 10 квітня, і от саме у квітні й травні був великий наплив людей. Була проблема й у тому, що весною був величезний дефіцит скла, адже зруйнували заводи, і залишків було мало. На сьогодні дефіциту немає, та й попит знизився. Людям, у яких постраждали оселі, ми надавали вікна за ціною виробника, та домовлялися за монтаж, адже піна і все інше теж зросло у ціні. У країні намагалися стримувати курс, щоб ціни не так сильно піднімалися, але все ж ціна зросла. У квітні й травні вікна були дешевші, ціна зросла на 50%. Зараз багато профілів закордонних, які раніше не використовувалися, але є і від нашого виробника».
Щоб придбати одне стандартне вікно у сусідньому магазині «Вікна + двері», що на проспекті Левка Лук’яненка, 70, разом з монтажем потрібно витратити орієнтовно 8000-9000 грн. До війни ціна в магазині була 6500-7000 грн. Роман, спеціаліст магазину говорить:
Микола Бабич, Директор ТОВ «СКЛОПЛЮС»:
Важливо обирати вікна, які зберігають тепло в квартирі, для цього потрібно знати що таке профіль та склопакет.
Профіль – це пластиковий корпус, який складається із перегородок, що утворюють повітряні камери. Профіль займає 20% віконної конструкції, і чим більше в ньому повітряних камер, тим краще зберігається тепло.
Склопакет – це конструкція зі скла, та повітряних камер між ними, яка займає 80% вікна. Буває однокамерний, двокамерний, трикамерний. Найпростіший, однокамерний склопакет – це два скла, між якими є повітряна камера. Якщо двокамерний – то складається із трьох стекол і двох повітряних камер між ними. Як у випадку з профілем, так і зі склопакетом – чим більше повітряних камер, тим краще зберігається тепло в оселі.
Підібрати правильно вікно вам можуть допомогти спеціалісти, які проведуть заміри, та допоможуть своїми порадами. Руслан, спеціаліст компанії «CPCwindows», яка має офіс та магазин в Чернігові, розповідає:
Руслан розповів, що ціни сильно зросли, бо скло почали возити з Європи. У довоєнні часи, його привозили з Росії, чи Білорусії, тому, що, навіть тоді, возити з Європи було не вигідно.
Вікторія, менеджер компанії «WD-Style» також додає кілька важливих порад:
Після того, як ви замовите вікно, чекати встановлення доведеться близько двох тижнів. Не варто боятися міняти вікно в холодну пору року, адже сучасні матеріали дозволяють це робити. Підходити до вибору вікна варто з розумінням, що воно має стояти довгий час, тому краще обирати якісно.