Заводи корпорації «Еталон» у Чернігові внаслідок активних бойових дій та обстрілів міста в лютому-березні отримали руйнування 50-70% споруд внаслідок прямих влучень по території. Орієнтовно завдані збитки оцінюють у 30 млн євро.
Про це повідомив президент корпорації Володимир Бутко на пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».
Бутко уточнив, що у Чернігові розташовано три заводи корпорації: виробник автобусів «Чернігівський автозавод» (ЧАЗ), а також заводи «Український кардан» та завод Ковальської.
За словами директора ЧАЗу Андрія Савченка, підприємство отримало сильні руйнування будівель, обладнання та готової продукції, що значно вплинуло на конкурентоспроможність у виробництві автобусів.
Савченко також зазначив, що колектив заводу та філія НДІ автобусобудування «Еталон» (Львів) продовжили розробку нових автобусів. Зокрема, вже виготовлено дослідний зразок, проведено сертифікаційні випробування міжміського автобуса на агрегатах індійської «Ашок Лейланд», екологічну норму «Євро 5» з можливістю перевезення пасажирів в інвалідному візку з урахуванням наявності електропідйомника.
Крім того, розроблено міський автобус "Євро5" з низьким входом завдовжки 9,3 м загальною пасажиромісткістю 72 особи.
За його словами, у 2023 році заплановано також представити туристичний автобус завдовжки 10,7 м пасажиромісткістю 44 особи. та розпочати розробку спільно з компанією «Інформбізнес» (Молдова) міського електробуса пасажиромісткістю 54 осіб із запасом ходу не менше 200 км.
Директор ковальського заводу Віталій Трейтяк, у свою чергу, повідомив, що на початку року завод розвивав партнерські відносини з підприємствами України, Німеччини, Польщі, Сербії, укладено контракти із п'ятьма новими контрагентами, проте активні бойові дії зупинили задумане і поставили під сумнів існування самого заводу.
При цьому Трейтяк наголосив, що підприємству насамперед потрібні держзамовлення.
За словами директора заводу «Український кардан» Анатолія Потапенка, рівень руйнувань на підприємстві – близько 48%. із 55 тис. кв. м виробничих площ зруйновано майже половину, а колектив скоротився на дві третини. Лише із червня відновлено енергопостачання, що дозволило частково відновити виробництво.
У свою чергу, Бутко повідомив, що «Еталон» письмово звертався до більш ніж 10 країн за допомогою у постачанні хоча б уживаного обладнання, проте відповіді надійшли лише з кількох країн і не з конкретною допомогою. Нерозділеними, за його словами, залишилися звернення до профільних українських асоціацій, Торгово-промислової палати. «Серед проблем також - несвоєчасна оплата продукції. Наприклад, Чернівці винні нам 28 млн грн за надані шкільні автобуси», - додав президент корпорації.
Бутко також зазначив, що часткова релокація підприємств не розглядалася як у зв'язку зі складнощами перенесення обладнання, так і з огляду на те, що практично всі області України наразі не застраховані від ворожих обстрілів.
Крім того, він повідомив, що із 1150 співробітників, які раніше працювали на трьох підприємствах, на сьогодні відновлено близько 500 робочих місць.
Заробітна плата поки що зберігається на рівні 2021 року.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.