Найбільш жваве обговорення під час 26-ої сесії Чернігівської міської ради, викликав проект рішення зі, здавалося, доволі сумною назвою: «Про надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою юридичним та фізичним особам».
Саме рішення доволі об’ємне та налічує 8 пунктів, майже кожен з яких додатково ділиться на кілька підпунктів.
Наприклад, цим рішенням, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі з подальшою передачею земельної ділянки в оренду, товариству з обмеженою відповідальністю «АС-ТРЕЙД» надається дозвіл на розробку технічної документації для розробки меж земельної ділянки по вулиці Ремісничій 47-а.
Але найбільше запитань у депутатів (причому не тільки міської, а й обласної ради) та громадськості викликавпункт 1.7 цього рішення, яким пропонується надати дозвіл Фонду комунального майна Чернігівської міської ради на земельну ділянку, орієнтовною площею 3,5000 га, по вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 7, на розроблення проектів землеустрою щодо відведення для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення з подальшою передачею земельної ділянки в постійне користування.
За цією адресою знаходиться так званий колишній «дім Колгоспника» у Ялівщині: той самий, де ще нещодавно розміщувався Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання.
Якщо узагальнити бурхливе годинне обговорення цієї правки, її противники побоюються, що це рішення може стати першим кроком для того, щоб продати частину «Ялівщини» під забудову (протести проти такої забудови проходили ще торік). Представники міської влади ж стверджують, що забудовувати «Ялівщину», відповідно до цих правок неможливо, й навіть заявили про готовність передати ділянку з колишнім «домом Колгоспника» на баланс обласної ради:
Два депутати обласної ради (Галина Логвиненко з фракції «За майбутнє» та Іван Дементов з фракції «Слуга народу»), четверо молодих людей, які представилися «активною молоддю Чернігівщини» та жінка, яка також не назвала свого імені, назвавшись жителькою Подусівки, закликали депутатів відмовитися від прийняття рішення щодо Ялівщини та розглянути його пізніше, після додаткових обговорень. За виключення цього питання з тексту рішення виступали депутатки одразу двох фракцій міськради – Марина Рейко («Європейська солідарність») та Олена Стрілець («Слуга народу»).А позафракційний депутат Віталій Голець вніс пропозицію виключити пункт 1.7 з проекту рішення.
Але у результаті голосування лише 5 народних обранців підтримали зняття питання Ялівщини з порядку денного. Цього виявилося недостатньо. Отже, дозвіл на розроблення проектів землеустрою у Ялівщині все ж наданий міською радою.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.