Відновлюють будинок, зруйнований літаком Красноярцева: волонтери з усієї України почали відбудовувати дім чернігівки Юлії Гребнєвої. Про це повідомляє "Суспільне Чернігів". На нього п'ятого березня впав збитий українськими військовими російський літак. Допомогти чернігівській родині, яка залишилася без дому, відбудувати його з нуля приїхали люди зі Львова, Києва, Полтави, Дніпропетровської та Черкаської областей.
На борту літака Красноярцева було шість 500-кілограмових некерованих авіабомб.
Юлія Гребнєва. ФОТО: Суспільне Чернігів
Після цього вона з родиною місяць жила в бомбосховищі, продовжувала, як і раніше, займатися волонтерством. Знайомі Юлії допомогли вивезти дітей в Норвегію та сама жінка повернулася назад, до Чернігова.
Відбудувати свій будинок на тому ж місці було принципово, розповіла Юлія. Звернулася до місцевої влади, щоб як і інші постраждалі від бойових дій, отримати будматеріали. На свій день народження 21 листопада виклала у Facebook пост з проханням допомогти коштами. Каже, займаючись волонтерською діяльністю чотири роки, не думала, що колись сама проситиме про допомогу.
У той же день пост Юлії в соцмережі побачив засновник благодійного фонду Валерій Зубков. До цього вони разом з іншими волонтерами відбудовували Ягідне, будинки в Іванівці, Количівці та Рівнопіллі.
"Отак списалися, зібрали команду, приїхали сюди й почали з цього будинку. Зараз нас шестеро людей, тому що просто більше не треба, погода не дозволяє. А так, люди з’їжджаються зі всієї України, хто на скільки може: деякі на день, деякі на два, деякі на декілька місяців", – розповів президент БФ «Фенікс Україна» Валерій Зубко.
Авіабомба з літака Красноярцева. ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області
Красноярцев. ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області
Допомогти чернігівцям приїхали люди з Полтави, Львова, Києва, Дніпропетровської області. Сергій Підопригора – з Черкащини. За словами чоловіка, коли 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення, пішов до військкомату, та його не взяли й сказали почекати.
Волонтери планують відбудувати будинок повністю. Скільки часу на це піде, залежить від погодних умов.
"Кожного дня відсилаю фотографії у Viber, Telegram дітям. Кожного дня зростає все вище й вище наш будинок, діти ждуть з нетерпінням, коли ми закінчимо будівництво, щоб повернутися в Чернігів. Хочуть до друзів, хочуть в школу. Ну і, звичайно, Норвегія – це добре, але Чернігів краще. Україна понад усе!" – розповіла Юлія Гребнєва.
Автор: Ксенія Рекун
"Суспільне Чернігів"