Фраза "русский военный корабль, иди на х*й" стала головним "словом" 2022 року за версією словника сучасної української мови та сленгу "Мислово". Про це зазначили на сайті словника.
Як зазначено в офіційному повідомленні "Мислово", ця відповідь українського захисника острова Зміїний російському окупанту стала лейтмотивом спротиву України російській збройній агресії.
"Вираз, по суті, є ремейком української національної ідеї, сформульованої Лесем Подерв’янським ще у 2014 році, – "від****ться від нас". – пояснюють у "Мислово", – Найширше використання цього та інших ненормативних висловів усіма шарами суспільства демонструє трансгресію суспільних норм, характерну для війни".
2022 року усі претенденти на звання "слова року" були пов’язані з війною. Зокрема:
- доброго вечора, ми з України! – мем-вітання російсько-української війни;
- катастрофа – війна є багатовимірною катастрофою: соціальною, економічною, екологічною, а також персональною катастрофою для мільйонів людей;
- біженці/переселенці – мільйони людей були змушені покинути свої домівки;
- ЗСУ – як символ віри українців у перемогу;
- волонтер, доброволець – як і вісім років тому, тисячі людей за покликом серця об’єдналися у боротьбі проти ворога;
- геноцид, терор – ця війна має геноцидальний характер, і РФ застосовує терористичні методи;
- допомога – міждержавна та міжлюдська допомога мали надзвичайне значення для успіху українського спротиву.
Довідка
Словник "Мислово" створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.
"Мислово" обирає слово року вдесяте. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість.