Дві операції за методикою Ферацці на відкритому серці провели у Чернігові спільно з фахівцями інституту серцево-судинної хірургії Амосова. Так лікують пацієнтів із діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія. Це вроджена вада серця, 90% людей можуть про неї не знати через складність діагностування. Водночас хвороба є однією з причин раптової смерті, йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Операційна міської лікарні №2. Серце пацієнта зупинено, працює апарат штучного кровообігу.
Операція триває понад дві години. Працюють чернігівські хірурги, поруч – лікарі інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.
На цьому етапі починають запускати роботу серця. Воно скорочується, це фіксують датчики.
Хірургічне втручання – єдиний спосіб лікування гіпертрофічної кардіоміопатії. Це вроджена вада серця, яка важко діагностується, і є однією з причин раптової смерті людини, говорить кардіохірург міської лікарні .
За словами Костянтина Руденка, ця хвороба може бути причиною раптових смертей серед молоді.
Операція проводиться за методикою Паоло Ферацці на відкритому серці, триває від трьох до п'яти годин. Кардіохірург Костянтин Руденко особисто навчався в італійця. Такі операції в Україні проводять останні шість років.
За попередніми розрахунками, 70 тисяч людей в Україні можуть мати таку ваду серця, і не знають про це.
Тому в регіональних центрах проводять навчання кардіохірургів. Команда має провести близько 20 подібних операцій під наглядом колег, щоб робити такі втручання самостійно.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.