У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка за підсумками проєкту «This Place» (VAHA HUB).
Про цю подію нам розповів директор музею Юрій Ткач:
У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка за підсумками проєкту «This Place» (VAHA HUB).
Про цю подію нам розповів директор музею Юрій Ткач:
- Це виставка за підсумками проєкту «ThisPlace» (VAHAHUB), який є продовженням нашої співпраці з театром «АмаТея». Захід підготовлений в рамках першого етапу грантового проєкту «Art and Media Hub» у Чернігові. Фізично цей хаб ми будемо розміщувати тут, на базі музею. На другому етапі цього грантового проєкту ми співпрацюватимемо спільно із подібними хабами міст Порто (Португалія) та Діярбакір (Туречиина).
Спільний контекст цього проекту – це історії переміщених осіб. Так склалося, що нам довелося на ходу міняти деякі матеріали у звʼязку із широкомасштабним вторгненням. І вже з нашого боку ми представляли за кордоном матеріали, повʼязані безпосередньо з російською агресією 2022 року. Португальці робили свої матеріали про внутрішньо переміщених осіб, які зазнають певних утисків. Турецька сторона відповідно робила свої матеріали про становище курдів у Туреччині. І от як раз на цій виставці, яка відкрилася у Чернігові, представлені роботи двох курдських фотохудожників Бедран Текін та Кадрі Курт.
Ця виставка присвячена долям людей, які начебто є, але існування яких суспільство не помічає. Ця серія фотографій ніби ілюструє конфлікт сущого і неіснуючого. Ці народи із яскравою самобутньою культурою, які є, але які намагаються витіснити. Це проблема національної меншини, яку демонструють на цих чорно-білих світлинах автори. Дуже атмосферні фото, які передають велику палітру емоцій, не відволікаючи глядача від суті яскравими фарбами. На виставці представлені 28 фотографій. Виставка триватиме один місяць.
Стосовно саме цього приміщення. Воно було вибрано для цієї виставки не випадково. По-перше, це укриття, ми тут зробили ремонт, але перш за все, це саме укриття, яке в тому числі буде слугувати і виставковою залою, і залою для заходів. І тут я прослідковую такий подвійний сенс цього слова «укриття». Бо люди, яких автор показує на світлинах цієї виставки також потребують укриття. І цим проєктом ми запускаємо цей новий мистецький простір у підвальному приміщенні художнього музею, який буде використовуватись для різноманітних заходів: концерти, зустрічі, лекції, виставки і так далі.