Підтримка родинам героїв: у Чернігові спростять виплати сім’ям загиблих захисників

Засідання виконкому 6 лютого, світлина Сєргєя Карася

У Чернігові змінять програму одноразової допомоги родинам загиблих захисників та захисниць України. Відповідне рішення було прийнято 6 лютого на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради.

Нагадаємо, прийнятою міською радою програмою передбачалося, що родичи загиблих захисників України, що були зареєстровані у Чернігові, можуть отримати одноразову допомогу з міського бюджету у 10 мінімальних заробітних плат (біля 67 тисяч гривень) та допомогу на встановлення пам’ятника (до 20 тисяч гривень). Тепер програму дещо трансформують:

-Ми пропонуємо викласти (програму, - прим.) у новий редакції: призначати одноразову допомогу, якщо член сім’ї (загиблого, - прим.) захисника/захисниці зареєстрований у місті Чернігів. Також передбачена можливість отримання допомоги для членів сімей внутрішньо-переміщених осіб, - розповіла про зміни директорка департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради Ірина Марчук.

Також, за словами чиновниці, якщо раніше програмою передбачалося, що виплату отримає лише один з членів родини, за згодою інших родичів загиблого захисника, то тепер, якщо родичі не можуть дійти згоди хто саме отримає допомогу – вона буде пропорційно виплачена всім членам родини загиблого, які звернуться за допомогою.

-Інститут прописки – він вже умовний. Людина була прописана у селі, проживала у Чернігові, діти ходили у школу у Чернігові. Він загинув, але ми вважаємо його чернігівцем, проте у цією програмою його родичі не могли скористатися. Є інші випадки внутрішньо-переміщених осіб, які приїхали у Чернігів, й жили тут кілька років. Друга проблема: на жаль, не завжди у родинах нормальні стосунки між матір’ю та дружиною (наприклад), тож це проблема – отримати заяви від усіх. Гадаю, це (зміни у програму, - прим.) допоможе уникнути непорозумінь, - пояснив необхідність змін до проекту секретар міської ради Олександр Ломако.

Згідно з текстом рішення, члени сім'ї загиблого захисника, які є внутрішньо-переміщеними особами та звертаються за допомогою, мають не менше року перебувати на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста Чернігів. 

Щоб воно вступило у дію, це рішення виконкому має затвердити міська рада.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.