Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізуєтьсяЧернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М.М. Коцюбинського. Сьогодні до вашої уваги – новинки українського та зарубіжного нон-фікшену, які будть цікаві батькам, адже присвячені вихованню та розвитку дітей.
Памела Пол, Марія Руссо. Як виховати читача. – Київ: ArtHuss, 2020.
Від батьків часто можна почути, що вони в дитинстві не розлучалися з книгою, а от для їхніх дітей читання – то справжні тортури. У сучасному світі у дітей надто багато альтернатив читанню, тому виховання в дитині читача – це цілеспрямований процес, якому мають приділити увагу саме батьки.
Авторки книги – редакторки часопису «The New York Times Book Reviw», охоче поділилися з читачами книжковими рекомендаціями для дітей різного віку (від немовлят до юнацтва). А ще розповіли не лише ЩО, а ЯК саме треба читати дітям, аби прищепити їм любов до читання.
Найперша порада є очевидною, хоча далеко не всі батьки її дотримуються. Щоб виховати читача, потрібно самому бути читачем, адже діти наслідують поведінку батьків.
Читати дитині можна вже від самого народження, але в цьому випадку навіть не дуже важливо, що саме ви читаєте: збірку кулінарних рецептів чи дитячі віршики. Дитині поки що все одно, вона просто чує ваш голос і почувається комфортно.
Кожна дитина підходить до самостійного читання у власному темпі. Цей процес не варто форсувати. Автори радять забути в цьому контексті слово «пізно».
Книга містить не лише практичні поради, а й великі списки книжок, які варто запропонувати дітям різного віку. Оскільки вони орієнтовані, передусім, на англомовних читачів. У додатку книги також є перелік дитячої літератури українських письменників від порталу «БараБука».