Чернігівські волейболістки зберегли місце у Вищій лізі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Волейболістки "Університету-ШВСМ" на тренуванні, світлина Сергія Тонканова

Чернігівський «Університет-ШВСМ» фінішував на передостанній, 10-й сходинці у Вищій лізі чемпіонату України з волейболу серед жінок. Це дозволило представницям Чернігівської області зберегти місце у другому, за силою, дивізіоні українського волейболу.

Нагадаємо, чернігівські «студентки» закінчили свої виступи у цьому сезоні ще напочатку лютого, маючи в своєму активі 2 перемоги при восьмі поразках у 10 матчах регулярної першості. Тому те, чи залишаться вони у Вищій лізі чи ні, залежало від виступів конкурентів – запорізької команди з дуже складною назвою: «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ-ДЮСШ Орбіта» та полтавської «Полтавщини-ПНПУ», які свої заключні матчі сезону проводили наприкінці цього місяця.

Запоріжанки змогли одержати три перемоги поспіль та фінішували на 7-му місці у таблиці, а ось полтавчанки виграти не змогли. Тому саме «Полтавщина», яка зайняла останню, 11-ту сходинку регулярного чемпіонату Вищої ліги, залишає турнір.

-Цей сезон вийшов, більше, перехідним. В нас відбулася зміна поколінь, яка завжди дається дуже важко. Коли 90% складу було змінене, це позначилося на самому результаті. На молодих дівчат лягло велике навантаження. За весь чемпіонат з 10 матчів ми виграли лише два. Тому особливих відкриттів у цьому сезоні не було. Мабуть, навпаки, від кількох гравчинь я очікував більшого, - підведе підсумки сезону головний тренер чернігівського «Університету-ШВСМ» Володимир Жула.

Як ми розповідали, зокрема, через початок широкомасштабної фази війни, у міжсезоння «Університет» залишили майже всі досвідчені гравчині. Тож однією з головних «ветеранів» команди несподівано стала 18-річна Анастасія Білоконська, котра виступає за чернігівок з сезону 2020/21 та має досвід гри у Суперлізі (це елітний дивізіон українського волейболу, - прим.):

-Звичайно, грати без досвідчених партнерок складніше, бо не вистачає досвіду, немає тих людей, які можуть взяти все на себе у скрутний час. Тому ми намагалися більше підтримувати одна одну, - зазначила центральна блокуюча Анастасія Білоконська. - Я стала більш впевненою, адже розумію, що треба брати гру на себе, бо дівчата теж хвилюються. Треба їх підтримувати та показувати результат.

Однією з гравчинь, яка поповнила команду перед початком цього сезону, стала діагональна Євгенія Дегтяр, котра минулий рік провела у Першій лізі (третій, за рівнем, дивізіон українського волейболу, - прим.) в складі команди «Збірна-Чернігів», а також має у своєму активі досвід гри за юнацькі збірні України:

-У Вищій лізі грають досвідчені жінки, вони у командах як мами. А в нас таких немає: усі – студентки (я ще у школі вчуся). Але ми набираємося досвіду й будемо грати, - розповіла про виступи у Вищій лізі Євгенія.

У травні більшість волейболісток «Університету-ШВСМ» представлять Чернігів на українському етапі Універсіади. Проте Євгенія не зможе допомогти своїй команді. Хоча дівчині лише у лютому (причому після того як чернігівки завершили виступ у Вищій лізі) виповнилося 17 років, незабаром на неї чекає операція, яка для спортсменки стане вже не першою:

-Рік тому в мене була операція на хрестоподібній зв’язці та меніску. Зараз теж є проблеми з коліном. Але лікарі казали, що відновлення буде не довгим, тож у сезоні 2023/24 я маю повернутися на майданчик, - поділилася очікуваннями Євгенія Дегтяр.

Всі матчі цього волейбольного року чернігівки провели за понад 700 кілометрів від дому – у місті Хирів Львівської області, отже уболівальники команди не могли побачити гру улюблених волейболісток наживо.

-Ми дуже дякуємо нашим уболівальникам, тому що вони нас завжди підтримують, й нам ця підтримка дуже допомагає, - звертається до фанатів «Університету-ШВСМ» Євгенія Дегтяр.

А обличчя чернігівського жіночого волейболу сезону 2022/23 ви можете побачити в ексклюзивному фоторепортажі Сергія Тонканова з тренування «Університету-ШВСМ»:

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.