«Тут є два баки по сто п’ятдесят літрів, то ми можемо приготувати триста літрів борщу за один раз».
Цю сучасну польову кухню, на яку збирали небайдужі з усього світу, пан Ерік привіз до Чернігова зі своєї батьківщини – Норвегії. Оснащена ємностями для приготування як перших, так і других страв, що функціонують в режимі автоклаву, а також двома великими пательнями та духовками, в яких можна робити навіть шніцелі та випікати хліб, вона дозволяє швидко і в середовищі практично без умов нагодувати велику кількість людей під час стихійних лих, надзвичайних ситуацій, чи як в Україні – війни.
Йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».
Виробник зазначає, що працюючи удвох на такій кухні, кухарі можуть забезпечити гарячою їжею 500 людей за дві години. Від першого дня повномасштабного вторгнення, співробітниці навчально-реабілітаційного центру відкрили тут свій волонтерський фронт і на стареньких пересувних армійських кухнях готували щодня для двох тисяч цивільних та захисників, а інколи й більше, залишаючись і до сьогодні з тими, хто втратив житло, чи потребує соціальної підтримки. Тож нову освоюють, так би мовити “на ходу”.
Каже, інструктаж інструктажем, а все треба випробувати, аби на власні очі побачити можливості цього комплексу. Найбільш незвично те, що працює він на газу і не потрібно постійно підкидати дрова.
– Цей проєкт із кухнями – більш чи менш, але випадковість. Коли ми познайомилися з Регіною, ми бачили на яких кухнях вони працюють, а тому почали якомога швидше купувати сучасні у приватних власників у Норвегії і доставляти сюди, в Україну, тому що це інструмент, що може допомогти забезпечити їжею одразу багатьох людей, – підкреслює очільник громадської організації Королівства Норвегія «Norse Aid» Ерік Хельгесплас.
Ерік зі своїми колегами вважають, що світ стане краще, якщо всі хоч потроху для цього щось робитимуть. А тому, крім Чернігова, планують доставити такі машини у Харків, Херсон, а також поближче до лінії вогню на сході. І туди, де є найбільша потреба, вкотре передати партію одягу, взуття та медикаментів – загалом, 21 тонну гуманітарної допомоги.
– Зараз у нас немає активних бойових дій тут, але війна вона продовжується, тому ми маємо потребу в цій польовій сучасній кухні. І для нас дуже важливо і надзвичайно приємно, що норвезька благодійна організація, з якою ми співпрацюємо уже близько року, хлопці приїздили до нас на свята, до наших учнів, у навчальний заклад дивилися, як ми годували і оборонців, і цивільне населення під час активних бойових дій, і вирішили привезти до нас таку сучасну, класну польову кухню, вона дуже мобільна, підходить під фаркопи навіть легкового автомобіля, що дуже зручно, – зауважила директорка ЧНРЦ Регіна Гусак.
Відтак, центр буде менше прив’язаний до місця і великої техніки, а це простіший доступ до особливо пошкоджених рашистами мікрорайонів, як Бобровиця чи Новоселівка, де у напів вцілілих оселях досі не скрізь є газ та вода, або ж загальноміських свят і толок.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.