Після 24 лютого 2022-го року та початку широкомасштабної війни, в Україні активізувалися процеси щодо переходу православних парафій від УПЦ Московського патріархату (нагадаємо, згідно з висновками Держслужби з етнополітики, ця організація досі залишається структурним підрозділом РПЦ МП) до Православної церкви України.
Але наразі можна сказати, що УПЦ МП не хоче втрачати свої храми – причому, ані коли мова йде про пам’ятки, що належать державі, й які держава попросила повернути їй, як правовласниці (наприклад, УПЦ МП досі не залишило території Єлецького та Троїцького монастирів й Свято-Преображенського собору Чернігова, хоча й мало повернути майно цих споруд ще наприкінці березня), ані коли мова йде про рішення релігійної громади, яка й вирішила перейти від УПЦ МП до ПЦУ.
У понеділок, 24 квітня, в ЧОАС (Чернігівський окружний адміністративний суд, - прим.) мало пройти засідання в якому мав бути розглянутий позов Релігійної громади української православної церкви Свято-Вознесенської парафії м.Корюківка Чернігівської області (саме так вказаний позивач в Ухвалі суду, - прим.) проти Державного реєстратора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Олени Москалюк (фактично, представники УПЦ МП оскаржували перехід релігійної громади до ПЦУ).
Наш кореспондент спробував потрапити за засідання, щоб з’ясувати позиції сторін та побував у будівлі (та біля будівлі) суду.
Довгограючий перехід28 серпня 2022-го року у Корюківці відбулися збори громади Свято-Вознесенського собору на яких 159 парафіян проголосували за перехід храму від УПЦ МП до ПЦУ (проти був 1 голос, утрималася також 1 людина).
Після цього почався тривалий процес переходу парафії від УПЦ МП до ПЦУ. Як нам ще восени 2022-го розповідала одна з організаторок переходу – Альона Макаренко, голова та секретар зборів передали завірений протокол обласному департаменту культури і туризму, національностей та релігій (через довгу назву, далі ми будемо його називати депрел, - прим.) й чекали на відповідь.
Чекати довелося довго, аж до березня 2023-го. Але й після перереєстрації парафії, настоятель храму, отець Олександр (Дем’яненко) (саме він до 28 березня офіційно був очільником парафії, - прим.) відмовився передавати ключи від храму: