У Чернігові зображення сонячного годинника повернули на стіну Іллінської церкви

Зображення сонячного годинника повернули на стіну Іллінської церкви, що у Чернігові. У XVII сторіччі після ремонту комплексу малюнок нанесли на південну стіну собору, розповіла кандидатка історичних наук Ольга Травкіна. Це було зображення Богородиці з тіньовим механізмом і стрілкою. Здалеку можна було визначити час, повідомляє «Суспільне Чернігів».

Зі слів Ольги Травкіної, цей годинник не мав аналогів на Гетьманщині. Коли саме зображення зникло і чому, історикам не відомо.

Зображення сонячного годинника

Відновили його за гравюрою із книги “Руно орошенноє” Дмитра Туптала. Це сучасник церковного діяча Лазаря Барановича, який в той час займався відновленням Іллінського монастиря.

"Ми знаємо, що на південній стіні був написаний цей сонячний годинник у вигляді Покрови Пресвятої Богородиці. Локоть десь приблизно 50 сантиметрів, плюс-мінус. Це означає, що колись він був десь 2,5 метри. Люди йшли і бачили цей величний образ на цій стіні. І ще раз повторюю, він не зберігся, тому що зображення фарбами і на південній стіні, коли тут сонце, а потім і дощ і мороз, довго не зберігаються", — розповіла Ольга Травкіна.

Кандидатка історичних наук Ольга Травкіна

Зараз годинник не працює, це зображення за розміром менше від оригіналу, і стрілка також нанесена фарбою. Дослідники заповідника “Чернігів Стародавній” вирішили повернути його на південну стіну собору, де колись був годинник.

Іллінський монастир у Чернігові