Щотижнева нарада у мерії: вода, укриття, безпека містян

Питання від яких залежить безперервне функціонування, благоустрій та порядок Чернігова як єдиного організму. Загальноміська нарада в муніципалітеті під головуванням в.о. міського голови Олександра Ломако цього тижня 14 червня була зосереджена на допомозі постраждалим внаслідок підриву рф Каховської ГЕС, заходам на випадок ускладнення епідеміологічної ситуації в місті, поточному ремонту будинків, безпековому напрямку та ще низці важливих тем.


Підрив Каховської ГЕС: допомога з Чернігова

У суботу, 10 червня, рано-вранці з нашого міста до Покрова Нікопольського району виїхав спецтранспорт “Чернігівводоканалу”, який вже котрий день з 6-ої ранку до 21-ої вечора розвозить питну воду для об’єктів критичної інфраструктури та мешканців. Запит про допомогу надійшов від Покровської міськради до Чернігівської. Порадившись з водоканалом, було прийнято рішення відправити у відрядження спецтранспорт.

- Також ми запустили станцію пакетування води і, я думаю, що до кінця тижня до двох тонн цих пакетів з водою відправимо як гуманітарний вантаж. І також шукаємо законний механізм як наш гуманітарний запас харчів передати туди ж, але, думаю, ми знайдемо варіант. Це наша допомога від міста, тому що ми одна країна і маємо в такій біді допомагати один одному, - говорить Олександр Ломако, обговорюючи під час наради з підлеглими допомогу постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС. - Згадаємо березень минулого року, нам вся Україна намагалася допомогти. Тому, зараз це наш обов'язок.

Також Олександр Ломако подякував всім чернігівцям, які не залишилися байдужими до біди постраждалих і консолідували зусилля для термінової допомоги.


Готовність до можливого погіршення епідеміологічної ситуації

Під час наради і заслухали доповідь гендиректора міської лікарні №2 Владислава Кухаря про готовність медиків на випадок погіршення епідеміологічної ситуації в місті внаслідок підриву рф Каховської ГЕС. Ситуація наразі контрольована, але потрібно бути готовими до різних сценаріїв, йшлося під час засідання.

- Готуємось до можливого спалаху захворюваності на холеру. Для цього закуповуємо додаткові швидкі тести для діагностики цього захворювання. А також сольові розчини, антибіотики, системи - все, що потрібно для того, щоб ліквідувати можливий спалах. Також у нас все готове, у разі потреби, розгорнути інфекційний госпіталь на 100 ліжок - сказав Кухар.

Крім того, чернігівців закликають утриматися від придбання сухої та в’яленої риби на стихійних ринках. Вона може містити бактерії, які під час спеки розмножуються катастрофічно швидко і можуть викликати серйозне харчове отруєння. В.о. міського голови Олександр Ломако дав доручення муніципальній варті патрулювати місто на наявність таких торгових точок і ліквідовувати їх діяльність.


Практичні заходи для покращення укриттів та їх функціонування

У Чернігівській міській раді до кінця цього тижня проведуть засідання комісії з питань ТЕБ та НС, яке буде зосереджене на темі укриттів.

-Минулого тижня я звертався до військової адміністрації - більш відповідально ставитися до питання безпеки чернігівці і до укриттів.Ми хотіли, щоб вони алгоритми розробили по доступності до цих укриттів. На жаль, нічого ми не побачили за цей час. Мені доповідають, що вони якийся Telegram-канал завели, із журналістами встигли посваритися, раділи, що, очевидно, збулася їх мрія і вони досягли через суд звільнення міського голови Владислава Атрошенка, очевидно, це була основна мета їх роботи перших 4,5 місяці. А про укриття ми нічого не чули,- говорить в.о. міського голови.

Виходячи з вищесказаного у міськраді збереться комісія, яка розгляне питання, що стосуються функціонування укриттів. Їх перелік Ломако озвучив під час наради, аби підлеглі вже готувалися до доповідей та пропонували конкретні кроки для вирішення: 1) оновлення трафаретом інформації про розташування укриттів та виготовлення відповідних вивісок; 2) продовження здійснення моніторингу стану укриттів із залученням ДСНС та поліції; 3) проведення моніторингу кількості людей, які спускають до укриттів під час тривог, щоб розуміти в яких районах є додаткова потреба в укриттях; 4)вивчення необхідності встановлення в місті бетонних мобільних укриттів; 5) розроблення порядку доступності для мешканців укриттів, що перебувають в приватній власності, в разі необхідності.

- Також нагадую чернігівцям, що працює міський контакт-центр (тел. 0800-50-93-50), куди ви можете звертатися стосовно стану укриттів і якщо є дійсно потреба щось робити, то ми будемо реагувати, - сказав в.о. мера Чернігова.

На нараді в.о. міського голови зачитав кілька звернень чернігівців - мешканців багатоповерхівок стосовно стану їх укриттів і дав доручення ЖЕКам вирішити ці питання.


“Атрошенко обов‘язково повернеться та надере зад всім “будякам” та іншій нечисті, що сьогодні дуже шкодить Чернігову”, - Ломако

Завершуючи засідання, Олександр Ломако звернувся до всіх чернігівців, які у світлі останніх події довкола рішень судів про відсторонення та звільнення Владислава Атрошенка, висловлюють особисто чи в соцмережах підтримку, в першу чергу, дякуючи за ці зміни, які відбулися за каденції Атрошенка.

- Я бачу в соцмережах багато людей сумують, розміщують пости з фото яким було місто до перемоги на виборах Владислава Атрошенка і яким стало зараз. Таке враження, що люди прощаються. Я розумію, що чернігівці гостро відчувають несправедливість таким діями центральної влади та військових адміністрацій по відношенню до нашого міста-Героя. Але, не треба сумувати. Владислав Атрошенко обов‘язково повернеться та надере зад всім “будякам” та іншій нечисті, що сьогодні дуже шкодить Чернігову. А ми всі йому в цьому допоможемо, - сказав Олександр Ломако.


Пресслужба Чернігівської міської ради