У середу, 28 червня, у Чернігівській ОВА відбувся брифінг щодо ситуації з укриттями у Чернігівській області. Під час нього чиновники розповіли, в якому стані перебувають укриття, хто за них має відповідати та чи вскриватимуть силоміць підвали у багатоповерхівках
Про кількість та якість
![світлина Сєргєя Карася, Дмитро Безкостий (крайній ліворуч) під час брифінгу Дмитро Безкостий (крайній ліворуч) під час брифінгу]()
Всього в області 2509 захисних споруд та укриттів.
Як розповіли чиновники, укриття могли визнати непридатним, якщо воно не відповідало низці вимог. Зокрема, у них мали бути запаси води та харчів. Час, який дали утримувачам укриттів для усунення порушень – до 10 липня.
У той же час директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Сергій Болдирев розповів, що Рада оборони області визнала незадовільною роботу керівника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради (наразі цю посаду займає Григорій Годун):
Як уточнив Сергій Болдирев, відповідно до рекомендацій Ради оборони області, пану Годуну може загрожувати звільнення.
Доступність укриттів
Чернігівці могли помітити, що на дверях їх під’їздів почали з’являтися сповіщення від комунальників, в яких вони вимагають постійно тримати підвали (вони ж – найпростіші укриття) відкритими, інакше погрожують спиляти замки.
Враховуючи те, що часто у підвалах чернігівці зберігають продукти та особисті речі, постійно відкриті підвали можуть погіршити зберігання цих речей. Простіше кажучи, ти можеш прийти, й твого велосипеду чи банки з консервацією вже немає.
Однак, як виявилося, такі вимоги комунальників відповідають законодавству:
Як розповів очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, відповідальність за доступ до укриттів несуть очільники ОСББ або ЖЕКів, які обслуговують ту, чи іншу багатоповерхівку.
Голова МВА бачить можливий компроміс у перенесенні дверей до укриттів:
Також під час брифінгу підіймалося питання доступу до укриттів, які тривалий час перебувають в оренді приватних підприємців та переобладнані під спортзали чи, наприклад, кав’ярні. Тут чиновники нагадали, що в орендних умовах таких об’єктів має бути вказане, що у разі загрози обстрілів цей спортзал чи кав’ярня мають або звільнити приміщення, або переобладнати його та, під час тривоги, запускати всіх бажаючих.
Також мають пускати людей мають й до укриттів підприємств, на території яких діє пропускний режим. Але тут все ж є «але»:
Нагадаємо, нещодавно міська військова адміністрація виграла суд у Чернігівської міськради. Відповідно до судового рішення мають бути скасовані зміни до бюджету Чернігова, прийняті на сесії 30 березня 2023-го року. Ми запитали Дмитра Брижинського про те, як це може вплинути на життя містян.
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група