Дерусифікація. Після початку повномасштабного вторгнення, й особливо після того як російсько-білоруські окупанти понівечили Чернігів, для мешканців нашого обласного центру стало принциповим не мати нічого спільного з ворогом.
Саме тому за останні 1,5 роки депутати міської ради перейменували 54 вулиці та 23 провулки у місті.
Але й тут залишається «але», адже, наприклад, на проспекті Грушевського (так тепер зветься колишня вулиця 1-го Травня) чи на вулиці Карпенка-Карого (колишня Станіславського) не знайти табличок з новими назвами цих вулиць. А це, у свою чергу, викликає плутанину (ми розповідали як екстрені служби плутають колишню вулицю Глєба Успенського з вулицею Успенською).
Тому наші журналісти дізналися у міської влади: коли чернігівцям чекати не тільки на юридичне, а й на візуальне перейменування міських топонімів.
Обіцянки
Про те, коли змінять таблички на перейменованих вулицях, ми запитували міську владу ще наприкінці 2022-го року. Й тоді вона (влада, тобто), у обличчі віце-мера Вікторії Пекур, стверджувала, що зміна буде. Коли? У 2023-му році:
Цяцянки
Але наприкінці липня 2023-го року позиція можновладців змінилася на 180 градусів:
Простіше кажучи, наразі коштів на зміну табличок немає, й найближчим часом, їх виділення не заплановане.
Можна припустити, таке рішення повʼязане з останніми закликами Президента до місцевих органів влади щодо максимального скорочення витрат на розвиток місцевих громад на користь витрат на підтримку армії. Як відомо, чернігівська міська рада відмовилась від 15-мільйонного тендеру на придбання тротуарної плитки. Ймовірно, що і зміна табличок із назвами перейменованих вулиць також не входить у першочергові задачі міськради.
Втім, деякі зміни все ж відбуваються. Наприклад, табличку з написом «Мрія» повісили на фасаді дерусифікованого клубу за місцем проживання імені Гагаріна.
Є й приватні ініціативи: нові таблички з’явилися на вулиці Антонія Печерського (раніше – Ушакова) та на вулиці Валерія Сарани (раніше – провулку Лєрмонтова).
Втім, загальної картини це не змінює. Чернігівці досі можуть зайти в установу на вулиці Тарновського, а вийти – на вулиці Пушкіна. Й це викликає плутанину…
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група