![світлина Сєргєя Карася, Таблички зі старою назвою вулиці Василя Тарновського досі залишаються на вже не своїх місцях Таблички зі старою назвою вулиці Василя Тарновського досі залишаються на вже не своїх місцях]()
Дерусифікація. Після початку повномасштабного вторгнення, й особливо після того як російсько-білоруські окупанти понівечили Чернігів, для мешканців нашого обласного центру стало принциповим не мати нічого спільного з ворогом.
Саме тому за останні 1,5 роки депутати міської ради перейменували 54 вулиці та 23 провулки у місті.
Але й тут залишається «але», адже, наприклад, на проспекті Грушевського (так тепер зветься колишня вулиця 1-го Травня) чи на вулиці Карпенка-Карого (колишня Станіславського) не знайти табличок з новими назвами цих вулиць. А це, у свою чергу, викликає плутанину (ми розповідали як екстрені служби плутають колишню вулицю Глєба Успенського з вулицею Успенською).
Тому наші журналісти дізналися у міської влади: коли чернігівцям чекати не тільки на юридичне, а й на візуальне перейменування міських топонімів.
Обіцянки
Про те, коли змінять таблички на перейменованих вулицях, ми запитували міську владу ще наприкінці 2022-го року. Й тоді вона (влада, тобто), у обличчі віце-мера Вікторії Пекур, стверджувала, що зміна буде. Коли? У 2023-му році:
Цяцянки
Але наприкінці липня 2023-го року позиція можновладців змінилася на 180 градусів:
Простіше кажучи, наразі коштів на зміну табличок немає, й найближчим часом, їх виділення не заплановане.
Можна припустити, таке рішення повʼязане з останніми закликами Президента до місцевих органів влади щодо максимального скорочення витрат на розвиток місцевих громад на користь витрат на підтримку армії. Як відомо, чернігівська міська рада відмовилась від 15-мільйонного тендеру на придбання тротуарної плитки. Ймовірно, що і зміна табличок із назвами перейменованих вулиць також не входить у першочергові задачі міськради.
Втім, деякі зміни все ж відбуваються. Наприклад, табличку з написом «Мрія» повісили на фасаді дерусифікованого клубу за місцем проживання імені Гагаріна.
Є й приватні ініціативи: нові таблички з’явилися на вулиці Антонія Печерського (раніше – Ушакова) та на вулиці Валерія Сарани (раніше – провулку Лєрмонтова).
Втім, загальної картини це не змінює. Чернігівці досі можуть зайти в установу на вулиці Тарновського, а вийти – на вулиці Пушкіна. Й це викликає плутанину…
Сєргєй Карась
Чернігівська медіа група