Чернігівщина залишилася без паралімпійського чемпіона

Дмитро Суярко (у центрі з піднятими руками) на паралімпіаді у Пекіні

Відомий лижник та біатлоніст Дмитро Суярко тепер не виступатиме за Чернігівську область. Чому спортсмен змінив регіональну «прописку» – розбиралися наші журналісти.

Що кажуть спортивні керівники?

Наприкінці липня сайт обласного відділення Національного олімпійського комітету України повідомив про успіхи чернігівських паралімпійців: Олександра Даниленко, у тандемі зі спортсменом-лідером Вадимом Кондратенком (чим займається спортмен-лідер ми розповідали в окремому матеріалі, - прим.) завоювала «срібло» чемпіонату та першості України з лижних перегонів та біатлону серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору у кросі на дистанції 3 кілометри.

Але на тому ж чемпіонаті ще один спортсмен з Чернігівщини – паралімпійський чемпіон Пекіну-2022 Дмитро Суярко виграв одразу три медалі – «золото» у гонці на 10 кілометрів вільним стилем та два «срібла» (у біатлонному спринті та лижоролерних перегонах «класикою» на 5 кілометрів). Ось тільки про успіхів спортсмена з Вертіївки в обласному НОК нічого не написали. Тому, що на цих змаганнях Суярко вже представляв не Чернігівську, а Волинську область:

-Про перехід в обласному відділенні НОК не знали. Таке рішення спортсмен приймає безпосередньо з тренером. Відділення не контролюють і не впливають на рішення про перехід спортсменів. Одне з наших основних завдань: донесення до населення інформації про олімпійський рух, у співпраці, зокрема, з паралімпійцями, - розповіла про те, як чернігівське обласне відділення НОК поставилося до того, що один з найбільш титулованих спортсменів Чернігівської області змінив регіональну прописку, головиня комісії «Преса і комунікації» чернігівського відділення НОК Лілія Духно.

Що говорить сам спортсмен?

Під час бойових дій на Чернігівщині Дмитро Суярко був у паралімпійському Пекіні, де завоював три «бронзові» та одну «золоту» нагороду. Але, говорячи про цього спортсмена, варто нагадати й про його волонтерську діяльність: після змагань у Пекіні паралімпійський чемпіон не тільки повернувся на Чернігівщину, а і заснував благодійний фонд «Кожен з нас чемпіон», котрий, крім допомоги захисникам України, вже у квітні 2022-го доставляв гуманітарку у Чернігів.

Однак, схоже, наразі фонд призупинив свою діяльність (останнє повідомлення на сторінці фонду у соцмережах датоване жовтнем 2022-го року). А тепер й спортсмен-Суярко почав представляти інший регіон.

-Роздумувати про перехід до збірної Волинської області я почав після Паралімпіади-2022. І це не пов’язане з повномасштабним вторгненням (хоча воно і стало на заваді повноцінним тренуванням вдома). Також це не пов’язане з руйнуванням лижної бази, так як я – спортсмен національної збірної, а навчально-тренувальні збори ми проходимо як в Україні, так і за межами країни, - розповідає сам Дмитро Суярко про причини свого переходу. - Волинська область менш постраждала від бойових дій з боку Росії, тому має більше можливостей в допомозі для підготовки спортсменів до змагань і заохоченні досягнень успіхів у спорті.

При цьому, як розповів Дмитро Суярко, ані департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА, ані обласне відділення НОК не намагалося втримати титулованого біатлоніста:

-Представники чернігівського обласного НОКу і департаменту спорту не звертались до мене. Керівництво регіонального центру «Інваспорт» побажало успіхів, - зазначив спортсмен.

До речі, наразі у Китаї проходить літня Універсіада, участь в якій приймають дві студентки НУ «Чернігівського колегіуму». Одна з них – Анна Казакова (дзюдо до 78 кілограмів), завершила змагання достроково – вже у першій схватці вона поступилася Юлії Дуденайте з Литви. Ще одна представниця Чернігівщини – Юлія Лобан змагатиметься в одному з найбільш складних видів легкої атлетики – жіночому семиборстві.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група