На 35-ту (позачергову) сесію Чернігівської міської ради VIIIскликання, що відбулася у середу, 1 листопада, прийшли мешканці вулиці та провулків Сагайдак, що знаходяться у мікрорайоні Бобровиця. Як виявилося, після початку повномасштабного вторгнення люди там страждають від проблем з водопостачанням.
Проблеми Сагайдак: дати воду розбомбленій чернігівській Бобровиці
-Ми хочемо бути почутими. На жаль, ми залишаємося буферною зоною. Практично 80% житлового фонду в нас або зруйновано, або пошкоджено. Але ми є, ми живі. Ми дуже любимо свою землю. Й в нас є певні труднощі. Звертаємося до вас, шановні депутати, з проханням допомогти відновити найпростіші речі, без яких не може жити людина: це вода, - розповіла Вікторія Маркова – представниця мешканців вулиці та провулків Сагайдак.
За її словами, аби відновити водопостачання на вулицях, потрібно 261 тисяча 167 гривень 23 копійки.
Як розповідають чернігівці, частина вулиці та провулків Сагайдак навіть зараз перебувають без води. Воду доводиться брати в сусідів, з колонок, десь шукати…
- Якщо будинок не зруйнований, то в них є водопостачання. А в нас будинок зруйнований, тож вони (КП «Чернігівводоканал», - прим.) не дозволяють, бо потрібний облік. За новини стандартами на вулиці (там де проходить труба) потрібно ставити колодязь, будувати шахту, а вже з цього колодязя завести воду мені у двір. Для мене це має коштувати 40 тисяч. Ми – два пенсіонери. Ви ж розумієте, ну як?.. – розповідає про свою проблему пані Людмила з вулиці Сагайдак.
Іноді влада йде людям на зустріч, але ці рішення доводиться «вибивати» й вони лише тимчасові:
- Я цілу зиму ходила у «водоканал», щоб нам оформили колонку. Но з такими умовами оформили: на час воєнних дій й півроку після війни (закінчення воєнного стану, - прим.), й все – воду мені перекриють. Що ми будемо робити? – задає питання Любов Пилипівна – вона з чоловіком з інвалідністю живе на своїй ділянці, але у модульному будиночку.
В. о. мера Чернігова розповів, що вже отримав письмове звернення від мешканців, й пообіцяв вирішити це питання:
- Ми звернулися до «водоканалу». «Водоканал» пояснив мені чому вони діють так як діють, в рамках законодавства. Що ми зробимо? Ми винесемо на наступну сесію програму, цією програмою виділимо на «водоканал» ці кошти, й вони вам безкоштовно все зроблять. Ми за кошти міського бюджету покриємо затрати по відновленню водопостачання в оселях. Для вас це не буде нічого коштувати, - розповів Олександр Ломако. – По воді ми обов’язково зробимо. Це я вам обіцяю.
Також мешканці поскаржилися депутатам на те, що в багатьох з них досі не відновлені оселі. Але з цим питанням справи набагато складніші: за словами Олександра Ломаки, міська влада неодноразово показувала постраждалі районі іноземним інвесторам. Але ті погоджуються відновлювати тільки пошкоджені, а не повністю зруйновані будинки.
-Є державна програма єВідновлення, чекаємо. Тому що таких будинків у Чернігові 3600 пошкоджених, із них тисяча – практично зруйнована. В нас ніколи не буде своїх коштів повністю це відновити. Тож ми у цьому плані розраховуємо на державу та міжнародних партнерів, - розповів пан Ломако.
Нагадаємо, ми розповідали як живуть чернігівці на вулиці Глухівській, що межує з вулицею Сагайдак.