У Чернігові почав діяти проєкт, який безкоштовно навчає ветеранів та членів їх родин основам бізнесу

Відкритий бізнес, розробити дієвий бізнес план, навчитися підбирати персонал, зрозуміти основи маркетингу та звідки брати гроші на розвиток своєї справи. У Чернігові розпочався проєкт «Бізнес інкубатор для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей».

31 жовтня в Агенції регіонального розвитку пройшов перший тренінг-знайомство від Наталії Мірошник, повідомляє телеканал «Дитинець».

– Я бізнесу вчилася не на книжках, а на власному досвіді. І було б гарно, якщо б, коли я починала, були такі заходи, такі спікери. Особливо в Чернігові цього дуже не вистачає, щоб ти свідомо входив в ту чи іншу професію. Тому на заході, я буду знайомити майбутніх підприємців з цією професією: що за цим стоїть, які цілі, як правильно підійти до цієї професії і по-новому адаптуватися, – розповідає спікерка проєкту «Бізнес-інкубатор для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей» Наталія Мірошник.

Цей проєкт реалізовує Агенція регіонального розвитку у співпраці з Громадською організацією «Ветеранський простір «Серцевір» за фінансової підтримки Abinbev Efes.

Перша група ветеранів/ветеранок та членів їх родин протягом листопада будуть навчатися підприємницькій справі та як її розвивати.

Учасники відвідають виробництва та братимуть участь у бізнес-тренінгах та бізнес-сніданках.

– Ми залучаємо фахівців із Національного університету «Чернігівська політехніка». Також у нас будуть фахівці з Києва, які будуть до нас приїжджати на навчання. Це Костянтин Соловйов, Ілля Новіков. Будуть представники банку, які розповідатимуть, які є зараз кредитні можливості. Торгово-промислової палати, – каже директорка Агенції регіонального розвитку Марія Руденко.

Завдяки фандрайзингу, який є частиною програми проєкту, його учасники дізнаються про гранти, на які можна відкрити свій бізнес та як вигідно реалізувати інвестиції.

– Є гарна програма від ветеранського фонду «Український ветеранський фонд» при міністерстві ветеранів. Вони дають для ветеранів і можна залучити до 3 мільйонів гривень коштів для власного бізнесу. Це вже більш вагома сума, на яку можуть розраховувати ветерани. Зараз держава надає деякі гранти, деякі можливості і вони мають скористатися ними, якщо вони мають бажання. Але треба мати якийсь знання – мінімальні бізнес навички, щоб брати гранти і мати в розпорядженні ці гроші, – розповідає БФ «Ветеранський простір «Серцевір» Вікторія Калмикова.

По завершенню навчання у цьому проєкті учасники мають підготувати та презентувати бізнес-плани, які вони розроблятимуть на основі отриманої інформації.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!