Олександра Ломаку можуть відсторонити від влади, – політолог

Політолог, колишній нардеп і голова Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що в. о. чернігівського міського голови Олександра Ломаку можуть спробувати усунути від влади шляхом вручення підозри у кримінальній справі. Про це він написав у дописі на своїй сторінці у фейсбук. Цей сценарій Черненко вважає одним з двох найімовірніших для спроби остаточної зміни влади у Чернігові. Надалі пряма мова.

У центрі розглядають два сценарії перевороту в Чернігові: перший – через «своїх» у міськраді, другий – через підозру в. о. мера Олександру Ломаці. Не дає Чернігів спокою команді на Банковій. Міську раду хитають з того часу, як чернігівці відігнали російські війська від міста. 

Тоді Чернігів нагородили відзнакою Місто-герой, а його меру Атрошенку дали орден «за Мужність». Але бажання захопити владу в місті було таким сильним, що мера, за якого голосувало 85% виборців, відсторонили від посади через львівський (!) суд; А у самому місті ввели військову адміністрацію. Проте місто знову вистояло. Рада працює. 

Що тільки не чудили «діячі» з центру та місцеві силовики. Вони там і сесії зривали, і депутатів затримували, і приміщення мінували, обшуки, підозри. Фул комплект, коротше. І сьогодні силовий апарат прифронтового міста воює з головним «ворогом» - місцевим самоврядуванням Чернігова. 

За моєю інформацією, зараз в центрі ведуться наради, як через тиск та підкуп переформатувати більшість в міській раді та змінити секретаря. Нинішній секретар – Олександр Ломако – з команди Атрошенка. Продовжує його курс і так само шле за російським кораблем тих, хто намагається скасувати самоврядування як явище. 

Заміну Ломаці знайти важко, бо міськрада монолітна. А щоб зробити переворот в раді, треба зберегти хоч якусь видимість існування закону і якось пояснити міжнародним партнерам, що місцеве самоврядування ніхто не знищує. 

Тому план «А». Переворот в міськраді. Місце секретаря міськради обіцяють колишньому спортсмену, депутату Андрію Дериземлі. Він повністю орієнтується на «Слуг» та вже пройшов співбесіду на Банковій. Його лобіює начальник ОВА Вʼячеслав Чаус та місцеве керівництво силовиків. Мета – повний контроль над Черніговом та плацдарм для перемоги «слуг» в місті. Для розуміння рівня підтримки цієї партії: в міськраду зайшло всього декілька її представників. Тому з голосами в міськраді поки складно: депутати звикли до тиску та на зраду виборців не готові. Та й Дериземля відомий в Чернігові, як колишній член команди Атрошенка, якого поперли свої ж за те, що втік на початку вторгнення. На відміну від Атрошенка та його команди, яка лишилася з містянами захищати Чернігів. За моєю інформацією, Дериземлі пообіцяли відкос від служби і певну свободу дій.

План «Б». Підозра по лівому приводу секретарю міськарди. Саме з цим повʼязані два обшуки за місяць в квартирі в.о мера. Силовики отримали команду «поспішати». Адже достатньо абсолютно лівої підозри, щоб через суд відсторонити Ломаку начебто на час слідства. За цей період людина «слуг» має провести роботу з депутатами та забезпечити за допомогою силовиків своє призначення секретарем. 

Така ось нагорода Місту-герою.


Нагадаємо, обшуки вдома у в. о. чернігівського міського голови Олександра Ломаки проводилися вже двічі. Перший обшук проводили співробітники СБУ 5 вересня цього року. Тоді, за інформацією самого Олександра Ломаки, силовики 
хотіли з’ясувати деталі офіційного проєкту Міжнародного комітету Червоного Хреста з відновлення обладнання паливоподачі на Чернігівській ТЕЦ, яке було зруйноване російськими окупантами. Другий обшук відбувся 26 жовтня спільно представниками ДБР і СБУ. Як повідомляло ДБР, вони перевіряли законність перебування за кордоном в. о. голови Чернігівської міської ради. Також обшуки неодноразово проводились і в приміщенні самої чернігівської міськради. Олександр Ломако неодноразово заявляв про тиск на органи місцевого самоврядування у Чернігові зі сторони центральної влади і силових органів.