Заходи 24-25 лютого: культура, пам'ять та шана

24 лютого 2022 року — день, який назавжди розділив наші життя на “до” та “після”. Два роки повномасштабної війни не залишили жодних ілюзій: ворог прийшов знищити нас, стерти з лиця землі, щоб не лишилося у світі і згадки про самостійну незалежну Україну та її волелюбний народ. Але стоїмо. Стоїмо усупереч усьому й завдяки щоденним подвигам наших воїнів. Страшною ціною їхніх життів ми можемо сьогодні зустрічати світанки на вільній землі та сподіватися на перемогу.

Сьогодні ми дякуємо всім, хто боронить Україну на фронті, віддаємо шану воїнам, які повернулися на щиті й віднайшли вічний спокій, та схиляємо голови у скорботі перед цивільними, чиї життя забрали російські загарбники.

Мова, культура, мистецтво, традиції — духовні скарби України, що їх московитська орда ненавидить з особливою люттю, бо вони є беззаперечними доказами нашої самостійності. Тому ворог нищить все українське, до чого може дотягнутися, і наша задача — зберігати багатства, які в наших силах захистити. У ці пам'ятні дні ми підготували для вас добірку мистецько-культурних заходів, до яких варто долучитися, бо вони — не про розваги, а про пам'ять, шану та Україну.


24 лютого, субота

Що: Благодійний концерт на допомогу ЗСУ “Свою Україну любіть, за неї Господа моліть”
Де: Музей-заповідник Михайла Коцюбинського
Коли: 14:00
Вхід: довільний донат на ЗСУ

Андрій Міцай — соліст національної капели бандуристів України імені Г. Майбороди. Щоб підтримати наших захисників, він вирушив у тур Україною з метою зібрати кошти для фронту. Тож кожен може долучитися до доброї справи, завітавши на концерт. Бандура — це особливий інструмент для кожного українця. Її звуки відлунюють у наших серцях, пробуджуючи спогади про славетні часи козацтва та викликаючи захват перед героями, що боролися за вільну Україну й чиї імена залишилися у віках. Тому в день роковин початку великої війни почути її наживо — сакрально.


Що: Презентація книги “Битва за життя: щоденник 2022 року”
Де: Агенція регіонального розвитку, вул. Преображенська, 12
Коли: 14:00
Вхід: вільний

У рамках всеукраїнського туру до Чернігова завітає воїн ЗСУ, письменник Анатолій Дністровий і презентує містянам свою книгу. На її сторінках автор, що є не лише спостерігачем, але й активним учасником більшості описаних подій, фіксує голоси військових та цивільних, науковців та журналістів, політиків та митців. Під час презентації можна буде поспілкуватися з письменником. Модераторка зустрічі — Анастасія Улюшева.


Що: Музично-хореографічна вистава-інтроспекція “Сублімація війни”
Де: Чернігівський обласний філармонійний центр
Коли: 17:00
Вхід: 150 грн

Артисти Філармонії підготували для чернігівського глядача одноактну виставу за творами сучасних українських письменників та композиторів, яка осмислює сьогодення. Зі сцени прозвучать тексти Олени Шамріної, Сергія Жадана, Анатолія Бондаренка. Музичний супровід — композиції на тему повномасштабного вторгення Росії в Україну. Сльози катарсису очищують та знеболюють, тож якщо ви скам'яніли внутрішньо від жаху, в якому ми ось уже два роки живемо щодня, дозвольте мистецтву вас зцілити хоча б на декілька годин.


25 лютого, неділя

Що: Виставка-лекція “Український народний одяг” з можливістю примірки строю
Де: Туристичний інформаційний центр, вул. Шевченка, 9
Коли: 10:00
Вхід: вільний

Уляна Оленська — юна чернігівська фольклористка, яку ви о теплій порі року могли бачити у прегарному народному строї на вулицях міста. В неділю Уляна розповідатиме всім охочим про особливості українського національного вбрання. Ви дізнаєтесь про специфічні особливості крою та візерунків, притаманні кожному регіону, познайомитесь з правилами носіння українського одягу, та зможете приміряти вбрання, подібне до того, в якому колись ходила ваша прабабуся.


Що: “Рустем Скибин: нескорений”
Де: мистецький простір “ПідВал”, художній музей імені Григорія Галагана (вул. Музейна, 6)
Коли: 12:00
Вхід: вільний

Тематичний захід присвячено Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Логотип цього Дня створив Рустем Скибин, заслужений майстер народної творчості України, кримськотатарський художник-кераміст. Його ж авторству належить і низка постерів, що присвячені містам-героям, які змогли вистояти перед російськими загарбниками, були під окупацією або на сьогодні залишаються окупованими. Ознайомитись з творчістю Рустема Скибина всі охочі зможуть під час заходу. Приміщення, де все відбуватиметься, знаходиться у підвалі музею, тож на випадок повітряної тривоги не потрібно буде нікуди переміщуватися.

Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!