Чернігівські тероборонівці бʼють ворога на сході і збирають на FPV-дрон

В перші дні повномасштабної навали рашистів у лютому 2022 багато чернігівців пішли добровольцями на захист міста. В їх числі був і Вадим Кремньов (позивний «Кремень») – нині командир одного з підрозділів 119 бригади територіальної оборони ЗСУ.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про наших тероборонівців, які в серпні оголошували збір на купівлю позашляховика – вкрай необхідного для виконання завдань на передній лінії. Тоді, і за вашої підтримки, наші читачі, цей збір було закрито, і зараз новий «бойовий кінь» вже дуже допомагає бійцям.

Нам вдалося поспілкуватися з Вадимом Кремньовим, коли той перебував у Чернігові. Місце для розмови вибрали не випадкове – вʼїзд у Чернігів зі сторони Гомеля – саме там була одна з гарячих точок, де в тому числі боронив місто його підрозділ. Кремньов згадує, як тоді у лютому 2022 року міський голова Чернігова закликав всіх брати зброю до рук, і купа добровольців почали збиратися.

- Збиралися де попало, дізнавалися один в одного, куди можна піти, де взяти зброю, де що робити. Не могли нічого знайти, потім почали формуватися групками. І от ми так сформували свою групку, 16 чоловік нас було. Нас зібрали, і дали перше бойове завдання. Ми обороняли вʼїзд в Чернігів з цієї сторони, стояли на «Моноліті».

Таким чином у Чернігові почали формуватись підрозділи ТРО, які боронили Чернігів. Вони складалися з добровольців, які здебільшого не мали військового досвіду. Але всіх об’єднувало одне бажання – відбити ворожу навалу.

- Стало зрозуміло, що Чернігів намагаються оточити. Тоді я йшов пішки з Бойової на «Зелений гай» (Подусівка), і така на душі досада була. Думаю, все, дітей більш не побачу, нічого не світить далі. І коли я прийшов, побачив, скільки там людей стоїть – добровольців, я думаю: е нє, ні фіга не світить вам тут! (рашистам – ред.).

Добровольці відчайдушно билися і робили все можливе, щоб не допустити ворога у Чернігів. Вадим стверджує, що його підрозділ виявився дуже боєздатним.

- Добровольці всі достойно себе проявили. Люди, які не були військовими, під обстрілами рятували життя пораненим, витягували і давали гідну відсіч ворогу.

За спогадами Вадима Кремньова, після того, як на початку квітня рашистів вигнали з території області, настав момент певної «ейфорії». Тоді всім здавалося, що перемога вже скоро! Але коли загартовані в боях за Чернігів підрозділи перекинули на схід, бійці зрозуміли, що це лише початок.

- Ми розуміли, куди ми їдемо, ми розуміли всі свої потреби, які там будуть. Ми їхали вже підготовленими: закупали автівки, тепловізійні приціли.

Виконуючи бойові завдання на Лиманському напрямку, чернігівці пройшли через жорсткі випробування. Жили під землею у справжніх норах разом з мишами, вступали у ближній бій з ворогом (позиції знаходилися за 50 метрів), зазнали втрат. Але і далі продовжують боротьбу з окупантами.

- Кожні два тижні війна змінювалась. Починалося з елементарних штурмів, потім були масовані арт-обстріли, потім якесь затишшя, і кожного разу так мінялось.


За словами Вадима, найголовніше на полі бою зараз це FPV-дрони, дрони камікадзе.

- Це сама страшна штука зараз. Якщо для того, щоб мінометом вразити окоп, треба випустити цілу купу боєприпасів, то FPV-дрон один це робить. Це набагато дешевше ніж міномет, але на багато ефективніше!

Отже, наші захисники, які два роки тому боронили Чернігів, а зараз виконують завдання на сході оголосили збір на покупку FPV-дронів для свого підрозділу – 162 батальйону 119 бригади ТРО. Долучайтеся до цього важливого збору на дрони, які врятують життя нашим бійцям і завдадуть чималої шкоди ворогу. Підтримайте наших хлопців!


Збір відбувається на карту:4149 4992 6123 7885


Чернігівська Медіа Група
Сайт 0462.ua