Учні Чернігівського ліцею зустрічають весну на оновленому подвір’ї: як реалізовували дитячу мрію

Учні Чернігівського ліцею №32 проводитимуть теплі весняні дні вже на оновленому подвір’ї. Провести реконструкцію вдалося за підтримки швейцарсько-українського проекту DEСIDE, який виділив на шкільний громадський бюджет у Чернігові 1 мільйон гривень. Як відбувалася розробка ідеї, та як втілювали дитячу мрію, дізнавалися журналісти сайту 0462.ua.

Учні та вчителі Чернігівського ліцею №32, як і інші освітні заклади міста, вирішили не втрачати можливість покращити ліцей, і взяли участь у конкурсі «Громадський бюджет на дитячі мрії». Учнівське самоврядування вирішило подати на конкурс проект реконструкції подвір’я, але були й інші ідеї. Директорка закладу Людмила Тарасюк говорить:

Людмила Тарасюк

- Пропонували і інноваційне облаштування бібліотеки, і ігрові майданчики в початковій школі, ідей було багато. Мені, як директору, дуже приємно, що обрали саме облаштування шкільного подвір’я. Навчальний заклад починається із входу, з подвір’я. Тут дуже багато батьків, які чекають дітей, тепер їм є місце де посидіти та відпочити. У нас група подовженого дня, яка грає і відпочиває на вулиці, влітку, коли пришкільний табір, багато активностей проходить на подвір’ї. Тепер дітям є де посидіти, поспілкуватися між собою, або з вчителем.

До розробки ідеї учні підійшли дуже відповідально, кожен мав можливість запропонувати своє бачення шкільного подвір’я. Президентка учнівського самоврядування ліцею Фесюра Вероніка розповідає:

Фесюра Вероніка, Віктор Зуб, Даценко Олександр

- Ми пройшлися по молодшій школі, запитували, яким вони бачать наше подвір’я. Хтось малював фонтани, хтось колесо огляду, і ми взяли більш реальні малюнки та втілили в наш проект. Відштовхувалися від думки інших учнів.

Не менш відповідально школярі віднеслися до дизайну подвір’я та орнаменту, який прикрашає ділянку перед входом до ліцею.

- Ми знали який орнамент хочемо зробити, нашою метою було візуалізувати його. Ескіз орнаменту створив випускник нашого ліцею Гриць Євгеній. Нам одразу сподобався цей варіант. Тут проводиться багато патріотичних флешмобів, тому буде символічно мати такий орнамент на шкільному подвір’ї, – зазначає Вероніка.

Орнамент

Як для учнів, так і для батьків та вчителів було важливо перемогти у конкурсі та оновити шкільне подвір’я, адже кожного ранку дітей зустрічав старий не рівний асфальт 30-річної давності та дві лавки.

- Ми задіяли всі батьківські комітети, просили батьків, які очолюють якісь підприємства, організувати голосування, долучали знайомих, друзів. Я кожного вечора сиділа й думала, кому ще можу надіслати повідомлення і попросити проголосувати за проект. Діти на вулицю виходили з листівками, вчителі ходили навіть по під’їздах, - згадує директорка ліцею.

Людмила Тарасюк зазначає, що залучати батьків до голосування вдалося не легко, адже з їхнього боку було багато сумнівів. Директорка розповідає:

- Ми виграли до вторгнення два проекти бюджети участі. Один – футбольне поле, а інший – баскетбольний майданчик. Реалізацію футбольного поля заморозили, а інший проект і не починали, через воєнний стан. Коли піднімали батьків на третій проект, задавалися питання «Для чого голосувати, якщо це не реалізується?». Було не легко, але ми пояснювали батькам що це проект іноземної фірми, і він буде реалізований.

Ідея облаштування шкільного подвір’я ліцею доволі проста, проте надзвичайно важлива для учнів, батьків та працівників закладу. Але з початком робіт довелося зачекати, оскільки виявилося, що кошторис, який вираховували учні, насправді перевищував суму 500 тисяч грн. Лише осінню, за сприяння управління освіти Чернігівської міської ради, розпочалися роботи.

Сергій Омелічкін

- Вони хотіли, щоб був гарний вхід, лінійка на хорошому подвір’ї, простір. Там зробили навіть більше ніж планували. Коли почалися планування, бюджет трішки розширили, додали кошти, тому змогли зробити і вхідну групу, і візерунок, і вхід в укриття. Зараз там ремонтується укриття, тобто один наш проект буде доповнювати інший, і вхід в укриття буде нормальним, – говорить координатор ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» Сергій Омелічкін.

Втілити дитячу мрію в реальність та облаштувати подвір’я ліцею №32 вдалося за півтора місяці. Представники швейцарсько-українського проекту DECIDE були на зв’язку з управлінням освіти, контролювали процеси та виїжджали на місце робіт. Всі залишилися задоволені результатом, адже на місці старого асфальтного покриття з’явилася бруківка, з цікавим орнаментом, а дві старі лавки замінили на 10 нових, та поставили біля них урни для сміття.

- І батьки, і учні раді змінам, – розповідає член учнівського самоуправління Даценко Олександр. – Це можливість, яку не можна було втрачати. Раніше тут було лише дві лавочки, вже не дуже гарні, а тепер тут дуже гарно все зробили. Ми надзвичайно раді, що змогли долучитися, бо це історія нашого ліцею.

Учні Чернігівського ліцею №32 цього року вперше зустрічатимуть теплі весняні дні на оновленій території. Школярі з насолодою проводитимуть більше часу на свіжому повітрі, а випускники зможуть станцювати вальс на новому подвір’ї.


Чернігівська Медіа Група