Так говорять на Чернігівщині: чи знаєте ви, що таке гайстер, деркач, круганець та палайка

Україна – велика й багатокультурна держава. Настільки велика, що, попри одну державну українську мову, у різних її регіонах говорять по-різному. Якщо ви, наприклад, живете у Полтавській області й вирішили поїхати відпочити у якесь селище на Закарпатті, то спілкуючись з місцевими жителями, ви можете виявити, що не розумієте один одного. При цьому ви усі говорите українською. Вся справа у діалектах (говорі) – різновидах національної мови, які продуктом історичного розвитку різних регіонів держави.

Про це повідомляє сайт МЕТА.

Спробуйте вгадати, що таке гайстер, деркач, круганець та палайка

Поговорімо сьогодні про північне наріччя, а саме про східнополіський говір, який поширений на частинах сучасних Київської, Чернігівської та Сумської областей.

Поділимось з вами кількома діалектизмами, які можуть використовувати у мовленні жителі вищезазначеного регіону: гайстер, деркач, круганець та палайка. Якщо ви з інших регіонів України, то вам ці слова можуть здатися іншомовними, хоч вони так само є частиною солов'їної. Зіграймо у маленьку гру: спробуйте відгадати, що означає кожне з цих діалектизмів (на картинці вище зображено значення одного з цих слів).

Якщо ви обдумали свої варіанти відповідей, то розкриймо правильні значення цих слів східнополіського говору. Гайстер (наголос на перший склад) – це одна з багатьох українських назв лелеки. Деркач (наголос на другий склад) – так називають класичний віник з лози. Круганець (наголос на третій склад) – так на Чернігівщині називають перехрестя доріг. Палайка (наголос на другий склад) – це, як можна здогадатися, похідне від слова «палати» (горіти) й означає вогнище, багаття.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!