Олександру 61 рік. Повномасштабна війна навчила не відкладати плани та мрії на потім. Тож чоловік, як тільки вийшов на пенсію, з дружиною переїхав до штату Каліфорнія, США. Рівень знання англійської його не турбував, розповів чоловік згодом. Адже він знав, для чого перетинає океан.
Що стало вирішальним фактором змінити країну проживання? З якими труднощами стикається, чим займається в Каліфорнії, як порівнює життя пенсіонерів в Америці та в Україні, і чи планує повертатися – читайте далі у матеріалі.
Чому Америка?
До Америки без подання візи можна потрапити тільки через волонтерські програми. Одна з них стала доступною після повномасштабного вторгнення Росії в Україну – U4U (Uniting for Ukraine або ж «Єднання заради України» – програма для українців, запроваджена президентом США Джо Байденом. Сьогодні, за виключенням туристичної візи – це єдина програма за якою громадяни України можуть потрапити до США та отримати аналог тимчасового захисту в Європі. Загалом, в рамках U4U українці можуть отримати право на в’їзд, проживання та працевлаштування в Америці у термін до двох років, – ред.).
Саме такою програмою скористався й Олександр.
Планів покинути Чернігів, розповідає Олександр, не було.
Про себе та війну
Чоловік згадує: до кінця не вірив про повномасштабне вторгнення Росії, як і багато хто з українців.
Олександр розповідає, що в молодості навчався в Кам'янець-Подільському вищому інженерному училищі. І так сталося, що його служба в армії припала як раз на розвал Радянського Союзу.
Повномасштабне вторгнення Олександр зустрів у дорозі, на Житомирській трасі. Каже: п'ята ранку, подзвонила дружина і сказала, що війна почалася.
Лютий-березень 2022 Чернігів
Згодом родина вирішила виїжджати. Певний час жили на заході України. Після деокупації Чернігівщини (3 квітня 2022 року, – ред.) Олександр з дружиною повернулися додому.
Життя пенсіонера в Америці
Їхати в Америку наважитись було складно, але коли як не зараз, розповідає Олександр.
Чоловік 40 років керував автівкою в Україні. Має декілька категорій. В Америці йому довелося перескладати іспит для водія, щоб отримати американські права (водійські посвідчення видані в Україні не є чинними в Америці. Потрібно протягом двох місяців замінити водійське посвідчення, – ред.). І, як каже Олександр, це було не так легко, як він думав.
Чоловік розповідає, що теорію склав з першого разу, а от керування – лише з третього.
Олександр розповідає, пенсіонери за кермом в Америці справа звичайна. За кермом їздять абсолютно всі вікові категорії. І люди віку 70-80 років і більше – це ще доволі молоді. Зустрічаються водії й ще більш поважного віку.
Плани на майбутнє
По-перше, додає чоловік, бар'єр – мова, яка не дає отримати належну роботу. По-друге, фізично вже не вся робота тобі підходить суто по віку.
Олександр та онука Соломія
Чернігівська Медіа Група
Сайт 0462.ua
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!