6 квітня, у Чернігові, зібралися майже 100 військовослужбовців з різних регіонів України, щоб випробувати свої сили на Всеукраїнських змаганнях з адаптивних видів спорту. Такі змагання у Чернігові проводять не вперше. Ветерани та діючі військовослужбовці, хтось після поранення й з ампутацією кінцівок, а дехто – прямо з передової – змагалися у сімох видах адаптивного спорту. Зокрема, веслування на тренажері, стрільба з лука, ейрбайк та ривок гирі.
Повідомляє Суспільне Чернігів
Сергій Довбиш, організатор, розповідає, що змагання позитивно впливають, як на фізичну, так і на психологічну реабілітацію.
"Адаптивний спорт серед ветеранів, які отримали поранення, то це альтернатива адаптації людині після важких поранень. Річ у тому, що деякі люди, втрачаючи кінцівки, замикаються в собі й в них немає сприйняття самого себе, а коли вони приїжджають на ці змагання, і бачать, що таких як вони сотні, вони радіють разом за їх перемоги, за їх досягнення".
Артем Погорілий, ветеран з Полтави, бере участь у змаганнях з адаптивних видів спорту з літа минулого року. За цей час встиг у складі команди встановити світовий рекорд зі стронгмену, а також позмагатися у Сполучених Штатах Америки, звідки нещодавно повернувся. До Чернігова приїхав не сам.
Ветеран Олександр Швачка поранення отримав на Київщині у 2022 році. Каже: не пропускає жодних змагань, які проводяться в Україні.
Олексій Князєв нещодавно повернувся з передової. На змаганнях у Чернігові брав участь в жимі лежачи, волейболі сидячи та настільному тенісі.
Олександр Мохов приїхав з Харкова. Після тривалої реабілітації продовжує нести службу. На змагання приїхав разом із побратимами грати у волейбол сидячи та спробувати себе в інших видах спорту.