Чоловік в окупації шив одяг для ЗСУ — історія підприємця із Чернігівщини

Під час окупації міста Мена, що на Чернігівщині, Василю Кондакову вдалося відшити 500 комплектів одягу для українських військових. Нині чоловік керує власною швейною фабрикою та повертає з-за кордону своїх колишніх співробітників.

Неймовірну історію розвитку бізнесу під час війни, дізнавайтеся у сюжеті «Ранок Вдома».

Василь Кондаков, засновник швейної фабрики

50-річний Василь Кондаков з міста Мена останні кілька десятків років розвиває власний бізнес. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, а Мена потрапила в окупацію, його магазини припинили свою роботу. Донька та онуки підприємця евакуювалися за кордон, а він з дружиною залишився в місті.

Чоловік знайшов швейну машинку, тканину та фурнітуру та почав вчитися онлайн. Найскладніше було робити лекала, зізнався підприємець. Втім, Василь Кондаков таки спромігся освоїти нову професію та відшив 500 комплектів одягу для українських військових.

«У мене вдома машинка стояла біля вікна. Я сиджу, шию штани для військових, і бачу, як ворожі танки їдуть центральною вулицею. Мене це не зупинило, я продовжував шити. Мені треба було одягти наших захисників. Я навіть довго не спав, аби не втрачати час. Тим паче наші потребували одягу», — зізнався засновник швейної фабрики Василь Кондаков.

Коли одягнув військових, почав допомагати цивільним, які тікали з Чернігова.

«Люди виїжджали без нічого. Ні постільної білизни, ні одягу — нічого не було. Я взяв кількох людей на підмогу і ми почали відшивати постіль, бо її теж бракувало», — продовжує підприємець.

Все це Василь Кондаков робив абсолютно безплатно, використовуючи власні заощадження. Коли місто звільнили й люди почали повертатися додому, чоловік вирішив реанімувати старий бізнес й створити новий — швейний. Поки готував до запуску швейний бізнес, з'явилася можливість отримати грант. Підприємець подав свій проєкт на американську грантову програму та отримав 25 000 доларів на розвиток власної справи.

«За цей грант ми закупили професійне обладнання. Почали набирати людей. Сьогодні на фабриці працює вісім осіб. Усі вони офіційно працевлаштовані. Кожен місяць приймаємо на роботу нового співробітника. Розвиваємося», — каже власний швейної фабрики.

Чоловік повертає з-за закордону своїх співробітників, оплачує їм курси шиття й надає роботу, щоб розвивати й розширювати український бізнес. Додому також повернулися доньки Василя Кондакова, які допомагають батькові створювати нову продукцію. Василь Кондаков радіє тому, що спромігся налагодити бізнес у непрості для країни часи. Підприємець впевнений, що з такою командою зможе завоювати не тільки український, а й закордонний ринки.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!