Оборона, освіта й не тільки: на що Чернігів витрачав гроші у першому кварталі 2024-го року

У Чернігові заслухали звіт про виконання бюджету у першому кварталі, світлина порталу «uzhgorod.net.ua», ілюстративна

Виконавчий комітет міськради Чернігова на засіданні 21 травня розглянув звіт про виконання міського бюджету у першому кварталі 2024-го року.

Доходи

За перші три місяці цього року до бюджету Чернігова надійшли 682,7 мільйони гривень, що на 34 мільйони менше, ніж було за цей же період у 2023-му році.

Більша частина надходжень (52,2 % або 356,6 мільйони) склав податок та збір на доходи фізичних осіб (ПДФО). На другому місці – місцеві податки та збори (225,1 мільйон, або 33% надходжень).

Цікаво, що до місцевих податків, зокрема, входить й туристичний збір. За рахунок цієї статті у бюджет міста за перші місяці 2024-го надійшло 200 тисяч гривень.

Ще 6,9 мільйонів гривень Чернігів отримав в якості дарунків чи грантів. Вочевидь, мова у даному випадку йде про допомогу міст-побратимів та ПРО ООН (програми розвитку Організації об’єднаних націй, - прим.):

-Хочу зазначити, що ми отримали від наших міст-побратимів та ПРО ООН грантові кошті, спрямовані на закупівлю обладнання та матеріалів для кабінету біології та реконструкцію водопроводу по вулиці Квітневій (за рахунок коштів ПРО ООН, на умовах співфінансування), – зауважила очільниця міського управління фінансів Олена Лисенко.

При цьому частка ПДФО у структурі доходів міського бюджету, у порівнянні з першим кварталом 2023-го року, стала меншою на 90,1 мільйон (у 2024-му стало 356,6, а у 2023-му було 446,7). Але це пов’язано з вилученням з міських бюджетів ПДФО, яке сплачують військові, що дислоковані у громаді (у першому кварталі 2023-го року вони сплатили 164,4 мільйони податків до бюджету Чернігова).

Розходи

Левову частку розходів бюджету у першому кварталі – 72,7 % або ж 477,4 мільйони гривень, склали розходи на соціально-культурну сферу, до якої увійшли освіта, медицина, соціальний захист, спорт, культура та туризм.

З 370,2 мільйонів, що були витрачені на освіту у перші три місяці цього року, 62,7% склала зарплата (232 мільйони), 20,6 % - оплата енергоносіїв (76,1 мільйон), два мільйони витратили на облаштування укриттів, а 2,5мільйони – на ліквідацію наслідків дій російсько-білоруських окупантів.

На забезпечення медикаментами чернігівських пільговиків та протезування зубів з бюджету міста виділили 3 мільйони гривень, на діяльність бібліотек – 2,8 мільйони, на спортивні заходи – 100 тисяч, а на підтримку КП «ЦПКіВ» та КП «Міський палац культури ім. Радченка» – 3,6 мільйонів гривень.

47,7 мільйонів було витрачено на організацію благоустрою. До цієї категорії увійшли, зокрема, витрати на ремонт та утримання туалетів (400 тисяч гривень), прибирання та догляд зелених зон (6,6 мільйонів) та утримання міських доріг (24,7 мільйонів).

17,7 мільйонів гривень у січні-березні 2024-го місто витратило на оплату перевізникам громадського транспорту.

10,6 мільйонів пішли на підготовку тероборони та населення до участі у русі національного спротиву. Крім того місто здійснювало шефську допомогу захисникам України:

-Здійснювалося фінансування програми шефської допомоги (військовим частинам, - прим.): спрямовано 6,4 мільйони гривень по цьому напрямку. По шефській допомозі – це закупівля портативних радіоелектронних засобів та фінансова підтримка військової частини, – зазначила Олена Лисенко. – На напрямок територіальної оборони використано 10,6 мільйони гривень.

Бюджетний звіт члени виконкому прийняли одноголосно. Але тепер його ще мають затвердити депутати міської ради.

Нагадаємо, на цьому ж виконкомі була прийнята корекційна програма для тих, хто вчинив домашнє насильство.

Сєргєй Карась

Чернігівська Медіа Група