З 2022 року на Сумщині та Чернігівщині внаслідок збройної агресії загалом зафіксовано 33 лісові пожежі на площі 233,9 га. Ця статистика неповна, адже північні лісівники не мають доступу до більш ніж 22,3 тис. гектарів лісу – вся ця територія вважається замінованою.
Про це повідомляє Північний лісовий офіс.
Оцінити збитки, що завдані лісам, стане можливим тільки після завершення війни та повного розмінування територій. Лісівники зазначають, що вже зараз усвідомлюють, що масштаби цієї екологічної катастрофи будуть колосальні.
Щоб зберегти від вогню ті ліси, які є доступними, лісівники ведуть масштабну роботу з протидії пожежам.
Мінералізовані смуги
Найкращий метод боротьби з пожежами – це запобігання загорянням, а найбільш ефективно цьому сприяють мінералізовані смуги. Це штучні протипожежні бар’єри, які, як правило, створюють механізованим способом: проводиться оранка ґрунту трактором на певну ширину. На цей пожежонебезпечний період у філій були підготовлені 15 тис. 950 км мінералізованих смуг, а також цьогоріч проклали ще 1 тис. 465 км.
Сучасна протипожежна техніка й інвентар
Для цьогорічного протипожежного періоду філії на Сумщині та Чернігівщині мають:
- 32 лісові пожежні станції;
- 70 веж та щогл, 66 з яких оснащені телевізійними системами спостереження;
- 310 радіостанцій;
- 58 пожежних автомобілів;
- 84 мотопомпи;
- 1 тис. 151 ранцевий лісовий обприскувач;
- 154 трактори;
- 11 безпілотних літальних апаратів.
Техніку та засоби пожежогасіння філії купують за кошти, зароблені господарською діяльністю та в рамках інвестиційних програм. Метою підприємства є придбання сучасної, мобільної та найбільш ефективної протипожежної техніки.
Завдяки цьому маємо позитивну динаміку
У 2022 році загальна площа лісових пожеж складає 256,3 га, а у 2023 році вона зменшилась до 86,5 га – майже в 3 рази! Це стало можливим саме через наявність сучасної техніки, яка дозволяє набагато швидше ліквідувати загоряння.
Навчання працівників
Під час гасіння пожежі важливим є не тільки техніка, але і підготовка людей. На прикордонні лісівники мають не тільки вміти оперативно ліквідувати загоряння, а також і правильно реагувати в умовах війни. Через замінування й обстріли територія стає важкодоступною, або недоступною взагалі, що дуже впливає на можливість локалізувати та загасити пожежу. Тому на гасіння виїжджають виключно працівники лісової охорони – ті, хто регулярно проходить тренування, які організовують спільно з представниками ДСНС. У 2023 році такі навчання загалом пройшли 103 лісівники, у цьому році проведення заплановано для 105 працівників.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!