Влітку сонцезахисні окуляри - незамінний атрибут, що з одного боку, може підкреслити ваш стиль та індивідуальність, а з іншого - подбати про захист очей від агресивного ультрафіолету. Виходячи з приміщення на сонце завжди бажано захищати шкіру сонцезахисним кремом, а очі - окулярами, що не пропускають ультрафіолет, який є вкрай несприятливим чинником для очей.
А загалом очі не лише влітку потребують уваги та турботи. Недаремно про щось цінне говорять - «берегти як зіницю ока». Завжди слід дбати про очі як важливий орган відчуттів та інформації про навколишній світ.
Тому періодично варто перевіряти зір, аби вчасно відкоригувати зміни чи навіть підібрати потрібні окуляри.
Розповідаємо про правила підбору сонцезахисних окулярів, а також робимо огляд оптик Чернігова.
UV400, зручність, краса
Перше правило при виборі сонцезахисних окулярів - надійний захист від ультрафіолету. Експерти радять звертати увагу на написи на етикетках «100% захист від УФ-променів» або «UV400». Адже не всі сонцезахисні окуляри можуть вберегти очі від шкідливих ультрафіолетових променів. Варто купувати лише ті окуляри, що забезпечують захист від 99 до 100% від ультрафіолету. Не всі обізнані, що сонячне проміння може вражати сітківку ока, спричиняти низку хвороб, у тому числі й бути причиною злоякісних новоутворень.
Так, вроджені родимі плями, що нерідко зустрічаються на очному дні, під впливом ультрафіолету перероджуються в злоякісну меланому.
До речі, масово поширені пластикові сонцезахисні окуляри є не найкращим вибором. З одного боку, вони знижують інтенсивність видимого сонячного випромінювання (затемнюють), що призводить до розширення зіниці. З іншого - не здатні захистити очі від невидимого спектру сонячного світла: інфрачервоного й ультрафіолетового. Ці промені вони пропускають в повному обсязі. І якщо інфрачервоне випромінювання має переважно тепловий ефект, хоча теж може викликати опіки, то вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до гострих і хронічних хвороб очей.
Сучасні світлозахисні лінзи бувають двох видів.
Забарвлені — блокування шкідливого випромінювання досягається за рахунок кольорових пігментів (барвників), що розсіюють хвилі певної довжини.
Поляризаційні — в них плівка-фільтр відсікає плоско- та лінійно-поляризоване випромінювання, наприклад, від гладких поверхонь. Загалом сонцезахисні окуляри мають пʼять категорій фільтрів. Підбір окулярів відповідно до категорії захисту від УФ-випромінювання краще здійснювати разом із фахівцем, щоб не лише захистити очі від сонця, але й не відчувати дискомфорт під час їхнього носіння.
Інше важливе правило - купуючи сонцезахисні окуляри, варто вибирати зручні в носінні. Вони не повинні тиснути на перенісся чи стискати скроневі частини обличчя, тиснути за вухами, інакше ризикуєте отримати головні чи болі в очах. Окуляри не мають зісковзувати з перенісся. А також залишати червоні цятки з боків носа, навіть якщо вони і не давлять у цьому місці. Це ознака незручною форми «сідла». У цьому випадку краще обрати окуляри з силіконовими подушечками, а не пластиковими.
Ідеальні окуляри мають бути настільки зручними, щоб ви забули про їхню присутність на обличчі.
Естетична складова при виборі окулярів теж важлива, однак нині ми маємо широкий вибір окулярів з різними оправами, формами лінз, матеріалами, різних брендів. Кожен має можливість обрати собі до смаку та фінансових можливостей.
Офтальмологічний центр лікаря Шевчук у Чернігові
Офтальмологічний центр та оптики лікарки Олександри Шевчук - це не лише вибір окулярів, сонцезахисних чи звичайних, а й поглиблене дослідження зору дорослих і дітей кваліфікованими спеціалістами на ліцензованому обладнанні.
Офтальмологічний центр працює в Чернігові.
Дві оптики діють у Чернігові й одна нещодавно відкрилася в Славутичі. Центр надає широкий спектр офтальмологічних послуг. Комплексна діагностика проводиться за допомогою інноваційного обладнання. Досвідчені лікарі центру завжди знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
У центрі проводять не лише обстеження, а й апаратне лікування зору, надають консультації та рекомендації з попередження і лікування таких поширених хвороб як глаукома і катаракта. Допоможуть підібрати окуляри, лінзи і засоби догляду за ними.
В оптиках представлений великий вибір оправ відомих брендів, таких як: Versace, Ray Ban, Furla, Guess, Primavera, Tempo. Тут ви можете підібрати окуляри для читання, біфокальні чи дитячі окуляри. Щодня в центрі працює оптометрист, який допоможе правильно підібрати окуляри чи лінзи.
Особливу увагу лікарі центру приділяють дитячій офтальмології - йдеться про діагностика та лікування порушень зору дітей із використанням передових технологій. Під час війни зір дітей зазнає значних навантажень. Насамперед це повʼязано з постійним стресом, порушеннями сну, занадто тривалим користуванням різними гаджетами. Серед найпоширеніших проблем з очима - свербіж, розмитість зору, втома очей і головний біль — це все не тільки впливає на загальну дієздатність дитини, але й може призвести до незворотних змін.
Для профілактики порушень зору лікарка Олександра Шевчук звертає увагу на прості правила:
- Відстань від очей до зошита або підручника не повинна бути меншою, ніж 30 см.
- Не дозволяйте дітям читати книги з телефонів.
- Екран монітора має бути розміщений трохи нижче від рівня очей. Його треба розкривати під кутом 100 градусів.
- Безперервно працювати за комп'ютером не можна. Потрібно робити перерви на п'ять хвилин після кожних 40–45 хвилин роботи.
- Важливо, щоб яскравість екрану відповідала рівню навколишнього світла. Уникайте роботи у темній кімнаті з яскравим екраном.
Регулярно відвідуйте офтальмолога, адже багато захворювань очей можуть починатися безсимптомно. Бережіть себе і своє здоров’я!
Адреси: м. Чернігів, вул. Доценка, 17, вул. Гетьмана Полуботка, 12, вул. Текстильників, 36.
Тел: 0660009919, 0660991793
м. Славутич, Дніпровський квартал, буд. 3, ПБО «Словʼянка»,
тел.: 0950659919
https://www.eyecareshevchuk.com/