У середу, 10 липня, під час сесії міської ради депутати прийняли рішення «Про затвердження змін до Регламенту Чернігівської міської ради VІІІ скликання». Очікувалося, що зміни будуть лише технічними, пов’язаними зі вступом у дію нових положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», однак на ділі вийшло інакше.
Зміни, які депутати планували внести до регламенту, мали стосуватися обов’язковості відеофіксації засідань міської ради та депутатських комісій, збереження цих відеозаписів протягом 5 років, а також заборони бути очільникам комісій міської ради для депутатів, обраних від нині заборонених партій (таких у міській раді наразі троє – вони балотувалися від партії ОПЗЖ).
Однак вже під час засідання в.о. мера міста Олександр Ломако оголосив про додаткові зміни, які, за його словами, були запропоновані комісією з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції (очолює комісію членкиня фракції «Рідний дім» та чиновниця міської ради Наталія Хольченкова). Цими змінами, де-факто, скасовується обов’язок міської ради погоджувати бюджетні питання з міською військовою адміністрацією (такий обов’язок депутати поклали на керівництво міської ради рік тому, у липні 2023-го).
-Для того, щоб ця співпраця була у рамках нормальних умов співпраці між міською радою та військовою адміністрацією, були прийняті зміни до регламенту. Але, на жаль, буквально через тижні після цих змін, ми побачили, що військова адміністрація взагалі не цікавиться питаннями, які пов’язані і з цивільним захистом, і з укриттями у місті, й з безпекою, й з ТЦК, а ці зміни вона використовує виключно для того, щоб блокувати питання забезпечення життєдіяльності міста. Було багато таких питань, які були заблоковані (міською військовою адміністрацією, – прим.): в першу чергу, це був транспорт, це було пов’язано з програмою про депутатський фонд, а останньою краплею (для мене особисто) стало незатвердження змін до бюджету, які стосувалися будівництва навколо міста фортифікаційних споруд, встановлення когенераційних установок у місті й будівництва каплички на кладовищі на Яцево – ці зміни тиждень не затверджуються без жодних пояснень, – розповів Олександр Ломако про те, чому депутати вирішили позбавити МВА повноважень затверджувати фінансові питання міста.
Внесення змін до регламенту, які обмежили повноваження міської військової адміністрації, в.о. мера Чернігова пояснив виконанням зобов’язань міської ради перед мешканцями міста щодо безперебійного проходження опалювального сезону та з укріплення оборони міста.
«За» зміни у регламенті проголосували 23 депутати (тобто це рішення було прийняте).
Й одразу після нього депутати прийняли непередбачене у порядку денному сесії рішення «Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік»:
«За» бюджет у новій редакції також проголосували 23 народних обранці.
Нагадаємо, раніше пан Ломако заявляв, що у Чернігові наразі є 5 когенераційних установок (призначені для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії). Але аби їх встановити та вести в експлуатацію, потрібно витратити біля 50 мільйонів гривень
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група