Під час сесії міської ради, що відбулася 10 липня, депутати затвердили статути чернігівських шкіл у новій редакції. Це пов’язано зі зміною формату шкільної освіти України, відповідно до якої різні освітні ланки (початкова, середня та старша) мають бути відокремлені.
Як ми вже розповідали, чотири чернігівські школи (№ 1, 12, 15 та 22), де-юре, стали ліцеями, тобто там мають навчатися старшокласники. Ще двадцять три школи (№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 13, 14, 16, 17, 20, 24, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 11, 31 та 32) отримали статус гімназій (тобто там зможуть вчитися учні з 1 по 9 клас).
Стати гімназією, за задумом міської влади, повинна була і школа № 19, втім, це питання викликало бурхливе обговорення, й, у підсумку, рішення щодо 19-ої школи депутати не прийняли.
Нагадаємо, ще під час лютневої сесії міської ради, батьки учнів школи № 19 виступали з ініціативою, аби в їх школі була можливість здобуття повної середньої освіти (тобто від молодшої до старшої школи).
Подібну ж позицію матусі школярів 19-ої школи повторили вже у липні, під час нової сесії міської ради. Зокрема, необхідність збереження старшої школи під дахом школи № 19 вони аргументували тим, що цьогоріч не всі школярі з 19-ої змогли вступити у класи бажаного профілю до найближчої до них старшої школи (школи № 1).
Як казали батьки, посилаючись на дані, надані міським управлінням освіти, у навчальному році 2019/20 до 10-х класів пішли біля 70% чернігівських старшокласників, а у 2023/24-му році (тобто вже після того як можливість навчатися у старших класах лишилася тільки у чотирьох чернігівських школах) кількість 10-класників зменшилася до 47% від кількості випускників 9-х класів.
Очільник міського управління освіти та, за сумісництвом, голова фракції «Рідний дім» у міській раді Василь Білогура кілька разів казав про маніпуляції. Зменшення ж відсоткової частки 10-класників у місті він пояснив вдалою інформаційною компанією його управління щодо навчання у коледжах та училищах:
Також пан Білогура заявив, що бюджет міста нічого не зекономіть у разі перетворення школи № 19 на гімназію, та запитав (як можна було зрозуміти, у батьків, тобто платників податків до бюджету міста та в колег-депутатів) чи змогли вони залучити допомогу для відновлення школи № 19:
З підтримкою пропозиції батьків учнів 19-ої школи – залишити в їхньому навчальному закладі всі три ланки середньої освіти, виступили представники різних політичних сил, зокрема, обраний від нині забороненої ОПЗЖ (наразі – позафракційний) Віталій Голець, членкиня фракції «Європейська солідарність Ірина Соломаха та ще одна депутатка (народна обраниця не представилася, тому ідентифікувати її не вдалося).
Втім, в.о. мера міста Олександр Ломако закликав вирішити питання 19-ої школи «раз і назавжди» на наступній сесії, до якої сторонам, на його думку, потрібно знайти компроміс:
Втім, наразі не надто зрозуміло де б сторони могли «зійтися по середині», аби вирішення цієї ситуації влаштувало і міську владу, і батьків учнів. Адже керівник управління освіти, судячи з його виступів, переконаний, що старшої школи у школі № 19 бути не може, а батьки учнів також впевнені у тому, що їх діти повинні мати можливість отримати повну середню освіту саме у школи № 19.
Нагадаємо, також під час сесії 10 липня депутати обговорили питання пільгового проїзду у громадському транспорті міста.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!