Чим, окрім городу та дачі, можуть займатися чернігівські пенсіонери та пенсіонерки? Та багато-багато чим!
Вчити іноземні мови, малювати чи співати, моржувати, писати книги чи вірші, ходити в походи, як-от #тревелБабуля Ольга Кулай, шити модні торбинки в техніці печворк, як-от Галія Білова, про яку ми розповідали в минулому номері. А підопічні територіального центру для літніх і самотніх чернігівців, куди я на днях завітала (в те приміщення, що на Левка Лук’яненка), організовують і проводять концерти, захоплюються скандинавською ходою, залюбки відвідують масаж і заняття оздоровчою фізкультурою.
А ще – активно допомагають українським військовим. Зокрема, ще донедавна майстрували окопні свічки.
«Є в нас велика кількість людей, які різали та крутили картон, інші збирали огарки, просили у церквах, приносили нам, а вже тут на місці ми топили цей віск, бо маємо електроплитку, і заливали у бляшанки, – розповідає нашим читачам Любов Ігнатікова, завідувачка відділення денного перебування у цьому терцентрі. – Дуже багато зробили – більше тисячі. Ще активно співпрацюємо з ГО «Голос батьків», ходимо в їхній офіс в’язати сітки, бо у нас нема місця. Різні збори постійно проводимо, то вологі серветки збираємо для наших захисників і захисниць, то якісь продукти харчування – чаї, печиво, макарони. І все це передаємо через волонтерів».
Окремий потужний напрямок допомоги чи, скоріше, турботи та піклування – в’язання шкарпеток та поясів на поперек для військових. Загалом до цієї праці залучені близько 35 жінок, більш активних серед них з десяток. Дехто не любить в’язати шкарпетки, але в’яже пояси. Для цього використовують і власні нитки, і збори проводять серед друзів-знайомих, і розпускають старі в’язані речі. І в цьому активно допомагають їхні чоловіки, рідні. До слова, це дуже екологічний підхід! Це і скорочення споживання, і повторне використання ресурсів, зменшення кількості сміття та дбайливе ставлення до природи. Тож наші пенсіонери знову в тренді!
Коли я домовилася про зустріч і завітала до терцентру для розмови на цю тему, мене там чекали пані Світлана, Надія, Марія та Людмила. Зверніть увагу, що всі, окрім пані Людмили, без окулярів. А справа ж ця доволі кропітка, навіть марудна.
Я поцікавилася також, скільки зазвичай часу йде у майстринь на виготовлення пари шкарпеток.
Мої співрозмовниці кажуть, що не можуть залишатися осторонь, коли така біда в нашій країні, адже у них самих хтось із рідних зараз служить в українському війську.
Мені було дуже-дуже приємно поспілкуватися з цими жінками. Вони не скаржаться, не вважають, що їм хтось щось завинив чи заборгував, а намагаються зберігати оптимізм і зробити свій внесок у перемогу. Дякую вам за це!
– Чи можете сказати хоч приблизно, скільки власноруч уже сплели шкарпеток?
Тож якщо хочете бути корисними або знайти заняття до душі, коло спілкування, завітайте до територіального центру для літніх і самотніх городян у Чернігові. Тут кожного дня проходять якісь цікаві заходи, працюють творчі гуртки, майстерні та клуби за інтересами. Діє «кабінет здоров’я», є послуги фахівця з фізичної реабілітації, можна записатися на масаж і до перукарки.
Якщо зацікавилися, наші шановні читачі, розклад занять і зустрічей можете знайти в групі у вайбері (але для цього варто завітати до центру особисто та залишити свої контакти) або в роздрукованому вигляді прочитати на дверях при вході до терцентру (це на Левка Лук’яненка, у дворі одразу за кафе «Марконі»). На фейсбуці теж є сторінка терцентру, але свої заходи задля безпеки там не афішують на загал.
Спілкувалася Вікторія Сидорова, фото авторки
Чернігівська Медіа Група