У Чернігові запрацював новий тролейбусний маршрут № 1 «Діагностичний центр – мікрорайон Шерстянка». Для міста це справжня історична подія, адже раніше жодний громадський електротранспорт не курсував цим мікрорайоном. Начальник КП «Чернігівське тролейбусне управління» розповів, як розроблявся новий маршрут, а жителі Шерстянки поділилися першим враженням.
«Ще у 2022 році вирішили створити саме такий маршрут»
Після тривалої роботи над маршрутом №1, 23 липня о 12-й годині на нього виїхав перший тролейбус з автономним ходом. Ще у 2022 році, після завершення бойових дій навколо міста, було прийнято рішення запустити тролейбуси до Шерстянки.
Зауважимо, що пасажирський транспорт за новим маршрутом заїжджатиме в мікрорайон Шерстянка не через нещодавно створений проїзд з вулиці Івана Мазепи від «Чексілу», а з іншої сторони – через Подусівку, поєднуючи два райони. Таким чином, новий маршрут з'єднав мікрорайон Шерстянка,де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.
З розкладом руху транспорту за новим маршрутом можна ознайомитись за цим посиланням.
«Курсуватимуть як тролейбуси з автономним ходом, так і автобуси»
Транспорт курсує з інтервалом 20 хв. Оскільки довжина маршруту 23 км, то від однієї кінцевої зупинки до іншої тролейбуси їдуть понад годину. Також варто зауважити, що на новий маршрут виходять і автобуси, у зв’язку з нестачею машин з автономним ходом. Руслан Ємець пояснює:
Наразі Чернігівське тролейбусне управління має велику проблему з водіями. Начальник «ЧТУ» говорить, що критично не вистачає водіїв тролейбусів. Тож завдяки автобусам від благодійників вдається перекривати цю нестачу.
Коли жителі міста дізналися, що на маршрути №1 вийдуть автобуси – їх зацікавило питання пільг. Тож повідомляємо: увесь транспорт КП «ЧТУ» перевозить пільговиків, які мають на це право, безоплатно. Вартість проїзду для інших громадян у тролейбусах та автобусах однакова, як і на маршруті №10. До речі, відбулися зміни і на автобусному маршруті №10 – його продовжили до «Сіверянки».
«Доїхати до ринку, чи навіть аптеки, було проблемою»
Головна мета нового маршруту – це забезпечення одного з віддалених мікрорайонів пільговими перевезеннями. Чи задоволені жителі Шерстянки таким рішенням? Ми проїхалися маршрутом №1 та дізналися відповідь на це питання.
Жителька чернігівських Масанів Марія Вікторівна працює у міській лікарні №4, яка знаходиться у мікрорайоні «Шерстянка». Тож майже кожного дня їй доводиться їздити у цю частину міста. Жінка говорить:
Пані Марія вже планувала дістатися до роботи на новому маршруті, однак їй не вдалося, оскільки перший транспорт вийшов лише після 12-ї години.
Чернігівець Олександр вперше проїхався маршрутом «Діагностичний центр – мікрорайон Шерстянка», аби дістатися Центрального ринку. Чоловік говорить, що раніше для цього йому доводилося ходити у мікрорайон Музикалка, і вже там сідати на тролейбус.
Пані Тетяна проживає на Шерстянці з 1989 року. Жінка говорить, що в цьому мікрорайоні завжди була проблема із транспортом. Тож жителі неодноразово зверталися до представників міської ради з проханням створити тролейбусний маршрут.
Жінка зазначає, що велика частина мешканців Шерстянки – це люди похилого віку, тож для них новий маршрут – справжній порятунок.
Жителі мікрорайону Шерстянка задоволені новим тролейбусним маршрутом №1. Нарешті мешканці одного з віддалених районів міста мають можливість пільгового проїзду. А КП «ЧТУ» вже будує плани на новий тролейбусний маршрут, а точніше відновлення старого, завдяки якому буде легше діставатися з Масанів на Бобровицю.
Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група