Якщо раніше придбати ліки у Чернігові в нічний час не було великою проблемою, то з початку повномасштабного вторгнення це стало неможливим. Оскільки в області діє комендантська година, то всі цілодобові аптеки перейшли на інший графік роботи, і тепер працюють переважно до 20:00-21:00 години.
Разом із введенням обмежень на пересування під час комендантської години змінився і графік роботи цілодобових аптек. При чому, скорочення терміну дії комендантської години (а зараз вона діє, нагадаємо, з 00:00 до 04:00) ніяк не вплинуло на подовження роботи аптек, хоча ці заклади можна сміливо віднести до критично важливих. Зараз у Чернігові найпізніша аптека зачиняється о 22:00, і після цього купити ліки в місті фактично неможливо. Чи вбачають жителі міста в цьому проблему? І чи розглядала обласна адміністрація можливість збільшити час роботи аптек? Розбиралися журналісти Чернігівської Медіа Групи і сайту 0462.ua.
Чернігівці не задоволені відсутністю цілодобових аптек
Чернігівець Олександрчастенько відвідував аптеки у пізній та нічний час. Батько двох дітей говорить, що були випадки, коли в доньки могла піднятися температура о 23-й годині, тому доводилося йти купувати ліки.
Олександр наголошує, що хоча б аптечні пункти при лікарнях мають працювати, оскільки через велику спеку може погіршуватися здоров’я. Чоловік говорить:
Чернігівка Тетяна завжди завчасно запасається ліками, проте одного разу їй доводилося викликати швидку для свекрухи.
Віта і Тетяна (зліва направо)
А от подруга Тетяни Віта зізнається, що зверталася б до швидкої вже в останню чергу.
Проте обидві жінки говорять, що в місті обов’язково серед величезної кількості аптек мають буди такі, що працюють цілодобово. Тетяна зазначає:
А як в інших містах, і що каже місцева влада?
Попри комендантську годину, в Україні є міста, де аптеки працюють цілодобово. Наприклад, у Житомирі в нічний час можна придбати ліки у двох аптеках, одна з яких при міській лікарні. А от в Івано-Франківську вночі працює аж 6 аптек. А як щодо Чернігова? Головний спеціаліст Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрій Шикун зауважує, що аптечні пункти належать приватним підприємцям, тож управління не може регулювати їхні графіки роботи.
Чи намагалися приватні підприємці зробити аптеки знову цілодобовими, та чи розглядала обласна адміністрація цю проблему? Радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван говорить:
Також ми попросили прокоментувати проблему відсутності цілодобових аптек у місті та при закладах охорони здоров’я генерального директора Чернігівської міської лікарні № 2 Владислава Кухара.
Гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 додав, що у разі критичної ситуації необхідно викликати карету швидкої допомоги. А якщо людина знайде спосіб самостійно дістатися до лікарні під час комендантської години, то їй не відмовлять у медичній допомозі, оскільки заклад працює цілодобово.
Журналісти сайту 0462.ua також звернулися до керівництва мереж аптек, які працювали у Чернігові цілодобово до повномасштабного вторгнення, а саме аптеки «Мед-Сервіс» та ТОВ «Ліки України». На жаль, керівники відмовилися коментувати питання розширення часу роботи аптек, та не виявили зацікавленості у цій темі.
Отже і місцева влада, і аптечний бізнес наразі не проявляють зацікавленості у вирішенні проблеми відсутності цілодобових аптек. Але вона нікуди не поділася, і в 300-тисячному місті купити ліки у пізній час у разі критичної необхідності нажаль не можливо. В ідеалі на місто має бути хоча б одна працююча цілодобова аптека. У крайньому випадку можна подовжити роботу кількох аптек хоча б до початку дії комендантської години, яка починається опівночі. Тож жителям міста наразі краще завчасно запасатися необхідними ліками, а в критичних ситуаціях – викликати швидку. Але громада теж і може, і має висловити свою думку з цього приводу, бо інтереси людей у цьому питанні – першочергові, оскільки мова йде про здоровʼя чи може навіть життя.
Нещодавно наша редакція провела онлайн-опитування на каналі "Чернігівський фонтан" у Facebook, Telegram і Viber на тему роботи цілодобових аптек у Чернігові. Отримані результати опитування також підтвердили думку про те, що актуальність цього питання і його вирішення давно вже назріло у нашому місті.
А як Ви вважаєте, чи потрібна Чернігову цілодобова аптека? Пишіть свою думку у коментарях. Не мовчіть, висловлюйте свою позицію, і тоді цілком можливо, влада і бізнес дослухаються до побажань чернігівців.
Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група