Жителям 10-кілометрової зони на прикордонні Чернігівщини даватимуть гроші на дрова

Жителі 10-кілометрової зони на прикордонні Чернігівщини почнуть отримувати гроші на дрова вже з вересня 2024 року. Кошти у розмірі 21 тисяча 600 гривень надійдуть власникам приватних домогосподарств на особисті рахунки.

Про це повідомила віце-прем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу у Чернігівській ОДА 6 серпня, пише «Суспільне Чернігів».

За її словами, в неї є вже відповідні домовленості з Управлінням верховного комісара у справах біженців ООН.

«Це міжнародні організації об'єдналися і допомагають прифронтовим територіям, щоб не дублювати допомогу. Щоб ця допомога була рівномірно розподілена, щоб була забезпечена справедливість, щоб не було, що одні отримали, а інші – ні, і ображаються. Так бувало в минулі роки, була некоординованість. Тобто цього року ми взялися з керівниками ОВА, під особистим контролем проводимо наради, щоб наші міжнародні партнери рівномірно розподілили допомогу і надали її вразливим категоріям», — сказала Ірина Верещук.

Віце-прем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук

Йдеться про п'ять прикордонних громад — Новгород-Сіверську, Семенівську, Корюківську, Городнянську та Сновську.

«10 кілометрів – п'ять перших громад. Далі йдуть інші громади, які теж мають право на отримання виплат і на отримання допомоги. Тут уже керує ОВА, вони дають нам списки. Ми допомагаємо міжнародним партнерам верифікувати такі списки, щоб люди отримали допомогу».

Аби отримати кошти люди, мають звернутися до місцевої влади.

«Ми тоді маємо відповідні графіки, ми маємо відповідні форми, які місцева громада заповнить. Верифікацію проходять без людини, тобто вже все це налагоджено», — розповіла Ірина Верещук.

Вона додає, що лісогосподарства області забезпечені деревиною на 100%, аби надати людям дрова в тій кількості, яка їм потрібна.

Крім жителів 10-кілометрової зони, за словами Ірини Верещук, допомогу отримають і представники вразливих категорій населення, які проживають за межами цієї зони. Зокрема, це люди з інвалідністю, самотні та ті, що опинилися у складній життєвій ситуації.

«Ми маємо час фактично до листопада це питання зняти, щоб громади точно знали, що вони отримують», — зазначила віце-прем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!