Футбольний клуб «Чернігів» поступився у «сусідському» протистоянні сумчанам

ФК «Чернігів» не зміг здолати сусідів з Сум, світлина порталу «0462.ua»

У понеділок, 12 серпня, на стадіоні «Юність» у Чернігові в рамках другого попереднього раунду чоловічого Кубку України з футболу ФК «Чернігів» приймав географічних сусідів – сумську «Вікторію».

На грі побували наші журналісти, які не тільки подивилися матч та поспілкувалися з учасниками цього протистояння,а й дізналися про те, які плани стоять перед чернігівським клубом у сезоні 2024/25, а також про традиції у родинах чернігівських футболістів.

Без приставки «ШВСМ»

Нагадаємо, за результатами минулого сезону чернігівці залишили Першу лігу (другій, за силою, дивізіон українського футболу), а тому нинішній сезон проводять у турнірі рангом нижче – Другій лізі, в якій сіверяни вже встигли з рахунком 8-2 розгромити харківський «Металіст-1925-2».

У Кубку країни чернігівці також стартували доволі вдало – мінімально перемогли «Чайку» (Петропавлівська Борщагівка): 1-0.

У міжсезонні ФК «Чернігів», який у минулому сезоні звався «Чернігів-ШВСМ» (ШВСМ – це «Школа виховання спортивної майстерності») втратив свою приставку: тепер команда зветься просто ФК «Чернігів». Залишили команду нападник Роман Вовк (українські уболівальники можуть його пам’ятати як одного з лідерів «Десни» U-21) та захисник Олег Осипенко (він повернувся в «Інгулець», якому належать права на гравця).

У той же час, за інформацією сайту «ua.tribuna.com», поповнили склад ФК «Чернігів» півзахисник Максим Сердюк («Лівий берег»), воротар Максим Татаренко та півзахисник Андрій Порохня (обидва – мирівська «Дружба») та захисник Анатолій Романченко («Інгулець»).

Що ж до «Вікторії», то кубковий суперник чернігівців у цьому сезоні представляє Першу лігу, де у минулому чемпіонаті команда виступала у групі лідерів. У сезоні 2024/25, до приїзду у Чернігів, сумчани провели лише один матч – у першому раунді Кубку з рахунком 1-0 переграли «Металург» (Запоріжжя).

Сумненько проти Сум

Через повітряну тривогу (яка, на щастя, для Чернігова минула спокійно) початок гри затримали на 20 хвилин.

Можливо, через цю вимушену паузу команди розпочали не надто активно.

Місце у центрі нападу чернігівців, через травму основного нападника – Павла Федосова, зайняв 21-річний Джіліндо Безгубченко. Втім, гравця, чия головна футбольна чеснота – швидкість, на перших хвилинах намагалися використовувати як «стовпа» – Джіліндо доводилося багато боротися за верхові м’ячі й, на жаль, гру головою чернігівський «тигр», як правило, програвав.

Загалом же тривалий час колективи грали майже «без воріт». Перший акцентований удар півзахисник сумчан Станіслав Шарай наніс лише на 25-й хвилині – м’яч «провістив» над поперечкою.

А вже за 8 хвилин «Вікторії» вдалося вийти вперед – гості розгорнули швидку атаку лівим флангом, Шарай віддав на Максима Євпака, й той поклав м’яч у кут. 0-1.

«Чернігів» перший удар по воротам суперників зміг нанести лише на 38-й хвилині – Андрій Порохня не влучив у створ.

Загалом же, гра у перші 45 хвилин, не вражала ані швидкістю, ані кількістю моментів. З цікавого можна зазначити хіба що те, що лідером за кількістю передач у грі став… воротар чернігівців Максим Татаренко. Господарі дуже часто грали через воротаря, тому, здається, саме Максим віддав за першу половину гри найбільшу кількість передач:

-Максим, я гадаю, найкращий у нашій лізі (у грі ногами, – прим.) – це наш козир. Він буде продовжувати так грати, ми хочемо грати завдяки цьому, – підкреслить невипадковість гри через воротаря головний тренер ФК «Чернігів» Валерій Чорний.

Уболівальники ж у перерві відзначали малу кількість моментів у воріт «Вікторії»:

-Займаюся футболом у «Десні», вже десь рік ходжу дивитися на ФК «Чернігів». Сьогодні футбол нормальний, але хотілося б, щоб у «Чернігова» було більше ударів, – розповів у перерві нашому журналісту один з глядачів – Данило, який прийшов на футбол разом з братом-близнюком Денисом.

На трибунах чернігівських футболістів підтримували не тільки «рядові» любителі футболу, а й їх рідні:

-В мене тут грає чоловік – Віталій Ментей. Я за своїх до останнього. Нам трішечки треба, щоб щастило, бо буває, що м’яч просто не залітає. Зазвичай, перед грою Віталій цьомає доньку: сьогодні цьомав три рази. Буває, що це допомагає (приносить удачу, - прим.), але вже незрозуміло… – каже Катя, дружина півзахисника ФК «Чернігів».

Татаренко = надія

Чернігівці спробували більш активно розпочати другу половину. Вже на 46-й хвилині господарі заробили право на небезпечний штрафний метрах у 25 від воріт суперника. Втім, удар Дмитра Мироненка прийняла на себе стінка.

На 51-й хвилині Койдан перехопив м’яч. Чернігівці могли б вийти в атаку 3 у 3, але сам же Вячеслав «вперся» у захисників та втратив м’яч.

А на 57-й хвилині гра для чернігівців мала б закінчитися: захисник господарів на краєчку штрафного «зрубав» Максима Чеглова – пенальті. Втім, Сергій Машталір з 11-метрової позначки не зміг переграти Татаренка – Максим перевів снаряд на кутовий!

Більше моментів продовжувала створювати «Вікторія» – Татаренку ще щонайменше двічі довелося рятувати свою команду.

Над трибунами «Юності» голосами юних уболівальників ФК «Чернігів» розносилося: «Треба гол!». І свій найбільш небезпечний момент чернігівські «тигри» створили на 88-й хвилині: Віталій Ментей відпасував на Койдана, той пробив у лівий кут, але удар вийшов не надто сильним, тож воротар сумчан впорався з загрозою.

До основного часу суддя компенсував 5 хвилин. Втім, створити фінальну навалу на ворота «Вікторії» чернігівцям не вдалося. Навпаки, гості вміло «вбивали» час на кутових.

У підсумку 0-1 на користь «Вікторії». «Чернігів» залишає Кубок України.

Чи чекати повернення у Першу лігу?

-Гра була досить важка. Дався взнаки перехід на штучне поле. Але хлопці сьогодні були – молодці. Дуже серйозний та хороший суперник «Чернігів». Нам було дуже-дуже нелегко. Будь-яка гра – принципова. Хлопці – спортсмени й хочуть вигравати. Десь були сутички, але не від «нелюбові», а від того, що кожен хоче перемогти. Ось і все, – розповів про принциповість протистояння Чернігів-Суми головний тренер «Вікторії» Анатолій Безсмертний. – Ми дякуємо ЗСУ за те, що хлопці нас захищають та дають змогу грати. Велика пошана – вони здійснюють великий подвиг.

Подякував захисникам України за можливість грати у футбол і наставник «Чернігова». Що ж до гри, тренер зазначив:

-«Вікторія» – добротна команда Першої ліги, з гарними виконавцями, яка грає у досить хороший футбол, силовий футбол. Вони не дають можливості комбінувати. У першому таймі досить рівно структурно зіграли. Якби не цей пропущений м’яч, не виконавча майстерність футболіста, який забив, мабуть так би й закінчили гру… Але, на жаль, програли, – розповів Валерій Чорний.

Також наставник «Чернігова» відповів на питання чи стоїть перед командою завдання повернутися у Першу лігу та чи чекати на нові трансфери від чернігівців:

-Якщо ми вийдемо у трійку (за підсумками осінньої частини сезону, – прим.) – думаю, керівництво поставить завдання узимку, щоб продовжити там перебувати та конкурувати за місце у Першій лізі. Наразі завдання – «зайти» у трійку за підсумками цієї частини чемпіонату. Якщо ми будемо грати у Другій лізі так, як ми сьогодні грали проти команди Першої ліги, думаю, ми зможемо виконати проміжне завдання, яке нам поставило керівництво, – наголосив головний тренер ФК «Чернігів». – Ми шукаємо підсилення. Але вважаю, що нам не потрібно підсилення в атаці – потрібно підсилення в інших позиціях. Зараз в нас два форварди отримали травми, якщо вони найближчим часом повернуться, думаю, ми будемо продовжувати забивати м’ячі.

Наступна гра чекає на ФК «Чернігів» вже на цьому тижні – 17 серпня вдома «тигри» у рамках Другої ліги зіграють з «Чайкою».