Цей проєкт у Чернігові реалізує благодійна організація «Логос». Його мета – налагодити взаємодію між молоддю різних соціальних груп, а саме – залучити чернігівців до спілкування та співпраці з людьми з інвалідністю, створити інклюзивне коло спілкування.
Це допоможе людям з інвалідністю подолати ізоляцію, а нашому суспільству загалом – сформувати більш толерантне ставлення до людей з особливостями, здобути досвід роботи в команді.
- Наша організація вже 20 років послідовно та системно створює умови для соціалізації людей з інтелектуальними порушеннями. Ми маємо глибоке розуміння їхніх потреб та проблем, надаємо соціальні послуги. За ці роки ми розробили та впровадили ефективні методи роботи, які ґрунтуються на принципах інклюзивності, толерантності та поваги до особистості, - розповідає керівниця цієї ГО Надія Лобзень. - Наша робота була ускладнена російським вторгненням, проте наразі відновлена. Зокрема, цей проект допоможе об’єднати молодь навколо людей з інвалідністю.
За словами нашої співрозмовниці, всі чернігівці пережили стрес під час повномасштабного вторгнення. Проте людям з інвалідністю набагато важче відновитися. Їм необхідна якісна психологічна підтримка, допомога у спілкуванні, спільні заходи, де вони зможуть почуватися безпечно та захищено. Окрім того, під час війни загострюється проблема самотності людей з інтелектуальною інвалідністю. Саме тому в «Логосі» намагаються створити простір, в якому вони можуть спілкуватися.
- Ми хочемо залучити молодь з навчальних закладів нашого міста, волонтерів до співпраці з людьми з інтелектуальними порушеннями - як місцевими, так і ВПО, - продовжує Надія Лобзень. – Наші підопічні відчують прийняття та підтримку, а залучена молодь отримає цінний досвід, звикне до більш толерантного ставлення до оточуючих. Адже людей з інтелектуальними порушеннями не варто боятися чи уникати, вони люди з певними особливостями, до яких варто ставитися з розумінням.
Соціальна згуртованість важлива для молоді з інвалідністю, бо вони часто стикаються з дискримінацією та ізоляцією. Тож для подолання бар’єрів у межах проєкту планують провести 12 психологічних тренінгів, 14 ігрових заходів і 5 толок.
- Одним із напрямів нашої роботи - психологічний. За допомогою методів арт-терапії ми у простій, але глибокій формі будемо вивчати власну особистість і формувати нові навички та способи поведінки, – розповідає психологиня проекту Ганна Половинник. - Зокрема, на міні-тренінгах розглядаємо теми толерантності, власної унікальності, побудови стосунків на основі цієї унікальності.
Особливо важливою темою нині є стресостійкість. Учасники досліджують, які чинники їхнього стресу, як вони реагують на нього, як можна допомогти собі та оточуючим. Досить складною темою є емоційний інтелект. Тому на одному із заходів учасники познайомилися із спектром емоцій, проаналізували, як вони пов’язані із тілом, вчилися конструктивно виявляти будь-які емоції.
Дуже важливою для багатьох учасників була і тема конфліктів: які є способи поведінки під час конфлікту, як вирішують конфлікти самі учасники – все це досліджували в цікавій формі. Над актуальною була і тема страхів, адже ніхто нам не розповідає, що страх – це захисна реакція нашої психіки, і що зі страхами можна працювати. Попереду в учасників ще такі заключні теми, як пошук ресурсів, вміння піклуватися про себе, ставити цілі та працювати у команді.
Ініціативу «Молодіжне коло єднання» БО «Логос» впроваджує за технічного адміністрування ІСАР Єднання за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки ЄС, наданої в межах проєкту «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.
Вероніка Приходько