Забруднюючі органічні речовини, що потрапили з Сайму до Десни, дісталися села Боромики на Чернігівщині. До Чернігова залишилося 38 кілометрів. Спостерігається зміна характеру забруднення: воно вже не розповсюджується суцільним потоком, а переміщується по найглибшій частині річки, по центру, осідаючи на дно.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
На ділянці річки Десна перед Черніговом здійснюються заходи з насичення киснем поверхневої води.
За даними Держводагентства, останні п'ять днів спостерігалася тенденція сповільнення руху забруднення: 3 вересня вона становила 10 км/добу, а 4 вересня — 20 км/добу. Зміна швидкості просування забруднення залежить від звивистості русла річки.
На річці Десна фахівці Держекоінспекції спільно з рибоохоронним патрулем продовжують виловлювати загиблу рибу. Загалом, станом на 5 вересня, на території Чернігівської області зібрано 8 тонн загиблої риби, а на території Сумської області вже зібрано понад 12 тонн.
Для порятунку живої риби у місцях, куди забруднення ще не дійшло, місцева влада та активісти розчищають притоки річки Десна, щоб риба могла заходити туди безперешкодно.
Нагадаємо, на загальноміській нараді 3 вересня прийняли рішення закрити міський пляж «Золотий берег» у Чернігові. На вході до пляжу та по всьому його периметру встановлені таблички з попередженнями «Купатися, ловити рибу заборонено», «Купання та використання річкової води тимчасово заборонено! Це небезпечно».
З метою оперативного контролю за якістю води, у «Чернігівводоканал» тричі на добу здійснює відбір води з р. Десна у межах міста.
Результати відбору проб води в Десні 5 вересня показали, що ситуація із забрудненням річки в районі переправи у Чернігові дещо погіршилася.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!