Перше в перекладі українською мовою видання мандрівних нотаток мореплавця «Журнал, або записки лейтенанта Юрія Федоровича Лисянського, що були ведені ним під час служби волонтером на англійському флоті, 1793–1800» та «Подорож навколо світу на шлюпі «Нева», 1803–1806» побачило світ завдяки видавництву TravelBooks.
Ілюстроване подарункове видання продовжує книжкову серію «Великі подорожі» видавництва TravelBooks і розраховане на широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією географічних відкриттів, описів навколосвітніх мандрів та українських традицій мореплавства. Про це повідомляє завідувач Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, дослідник і популяризатор історії Олександр Морозов.
З словами нашого співрозмовника, англійське видання 1814-го значно повніше, виправлене та вдосконалене автором і, на відміну від російського, не містить цензурних вилучень.
Загалом видання містить 560 сторінок (32 з них - кольорові).
Довідково
Юрій Федорович Лисянський (1773–1837) – мандрівник-дослідник та навколосвітній мореплавець, нащадок шляхетного козацького роду з Ніжина, належить до когорти видатних навігаторів, які долучилися до епохи географічних відкриттів та зробили вагомий внесок у формування сучасної наукової картини світу. Капітан Юрій Лисянський залишив не тільки цінний епістолярний спадок, цікаві мандрівні щоденники та документальні описи своїх мандрів, але й зібрав важливі з наукової точки зору етнографічні колекції та картографічні матеріали. На мапі світу на честь українського мандрівника-дослідника названо 14 географічних об’єктів, але, на жаль, його ім’я в Україні досі залишається маловідомим.
Вероніка Приходько