1 вересня Президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення акцизного податку на пальне. Поступово, до 2028 року, він має зрівнятися з рівнем, встановленим у Євросоюзі, де акциз на бензин зафіксовано на рівні 359 євро за тисячу літрів, на дизельне пальне — 330 євро, на скраплений газ — 250 євро. Перший етап підвищення вже стартував. Відтепер ставка акцизу на бензин зросла з 215,5 євро до 242,6 євро за тисячу літрів, на дизпаливо — з 139,5 євро до 177,6 євро, на скраплений автомобільний газ — з 52 до 148 євро. Наступний етап підвищення запланований на 1 січня 2025 року.
У коментарі журналістам Чернігівської Медіа Групи голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що у такий спосіб щомісяця планують додатково поповнювати держбюджет на 2,7 мільярдів гривень. Їх обіцяють спрямувати на ЗСУ.
Як зміняться цифри на табло АЗС? Чи вдарять нові ціни по кишенях автовласників? Чи зросте вартість проїзду в громадському транспорті Чернігова? Всі відповіді читайте у нашому матеріалі.
Чи змінить підвищення акцизу ціни на заправках?
Чернігівська Медіа Група проінспектувала автозаправки Чернігова, аби зрозуміти як змінилися ціни на пальне з початком повномасштабної війни.
Згідно даних Держстату, за літр А-95 на початку 2022 року правили близько 34 гривень. Нині ж його вартість на АЗС OKKO і WOG у Чернігові сягнула майже 60-ти. Зекономити пропонують УКРНАФТА і БРСМ. Там літр А-95 вартує 55,49 та 53,29 гривень відповідно.
На рівні 32 гривень за літр на початку 2022 року продавали дизельне пальне. Сьогодні на табло АЗС OKKO і WOG у Чернігові, навпроти ДП Євро, світиться — 55,99. Суттєво дешевше можна заправитись дизельним пальним на БРСМ — 48,29 гривень за літр. Або ж заїхати на УКРНАФТУ. Там його ціна сягає 53 гривень.
З майже 19 до 32 гривень за літр здорожчав скраплений газ. Та на деяких АЗС міста ще можна заправитись за ціною, що не сягає і 30 гривень за літр.
Через збільшені податки на нафтопродукти нові цінники на пальне можуть наздогнати автовласників вже цієї осені. Про це говоримо з директором спеціальних проєктів у Науково-технічному центрі «Психея» та фахівцем у питаннях енергетики Геннадієм Рябцевим.