Діти без обов’язкових щеплень не мають допускатися до очного навчання, – медфахівці Чернігівщини

Діти без обов’язкових щеплень не можуть бути допущені до організованих колективів – це норма закону. Про це йшлося на брифінгу 18 вересня, який відбувся в медіацентрі ОВА.

Медичні фахівці області наголосили на інфекційних ризиках для невакцинованих дітей. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.

Генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хворобОлександр Чепурний зазначив, що з початком навчального року завжди порушується питання вакцинації. Це набуло особливої актуальності після заяв представників Чернігівської міської ради ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів.

З настанням холодів традиційно зростає рівень захворюваності на ГРВІ. Водночас нині збільшується і кількість випадків вакцинокерованих інфекцій.

«В області зафіксовано 99 випадків захворюваності на кір, один із яких – смертельний. Померла невакцинована дитина з Прилук. Ми повинні реагувати заходами по імунопрофілактиці», – сказав Олександр Чепурний. Він наголосив, що 70% захворілих дітей не отримали щеплень.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, вже до 6 років — шкільного віку — діти мають отримати всі необхідні вакцини. Згодом проводиться ревакцинація від поліомієліту — в 14 років і в 16 — від дифтерії та правця. Це гарантує захист від 10 основних хвороб.

Питання допуску невакцинованих дітей до навчальних закладів врегульоване на законодавчому рівні. І саме керівництво закладів освіти ухвалює рішення, дозволяти чи ні дитині очне навчання та перебування у колективі. На цьому наголосили спікери під час брифінгу.

Так, стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих, хто має медичні протипоказання до вакцинації.

«З 1 жовтня 2023 року була затверджена форма № 086/о - це медична довідка для вступу до закладів освіти. Довідку про стан здоров’я і вакцинальний статус дитини видає лікар первинної медичної допомоги. Цей медичний документ подається до закладів освіти, після чого приймається рішення про форму навчання дитини», — повідомив Олександр Чепурний.

Тобто, перевірка медичних документів саме у навчальному закладі — єдиний метод контролю. Водночас недопуск нещеплених дітей до очного навчання не суперечить праву на освіту. Адже у таких випадках дитина може отримувати її дистанційно чи індивідуально.

За словами Олександра Чепурного, директори шкіл на Чернігівщині, зокрема в обласному центрі, якраз відповідально підходять до питання вакцинації і за потреби дійсно видають накази про недопуск невакцинованих дітей. Важливо розуміти, що їхні дії націлені на захист усього колективу.

Гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб закликав чиновників усіх органів та рівнів відповідально ставитися до заяв, які суперечать нормі закону і підривають вакцинальну кампанію.

Представниця громадської спілки «Коаліції за вакцинацію»Ніна Макарова повідомила, що їхня організація відреагувала публічною заявою на позицію посадовців Чернігівської міської ради. Вона зазначила, що відповідна заява в. о. міського голови Олександра Ломака суперечить законодавству України і сприяє формуванню антивакцинальних настроїв у суспільстві. А це, в свою чергу, підриває зусилля держави у протидії інфекційним захворюванням.

Дитяча обласна лікарня вже зіштовхується з наслідками недостатньої вакцинації. Цього року серед маленьких пацієнтів — 46 захворілих на кашлюк, одна дитина померла; 8 — з менінгококовою інфекцією, трьох із них не вдалося врятувати.

«Це діти, які не повинні були померти. Вакцинація — найефективніший і єдиний метод знизити рівень інфекційних захворювань у педіатрії», — говорить генеральна директорка Чернігівської обласної дитячої лікарні Тетяна Лебедєва.

Генеральна директорка КНП «Сімейна поліклініка» Чернігівської міської ради Людмила Овсієнко спирається на європейський досвід вакцинації, де щеплення — обов’язкові. Більше того, лікарка рекомендує робити і додаткові щеплення. І наголошує, що діти, які відвідують організовані колективи, мають бути вакциновані. Дитина без щеплень несе загрозу всьому колективу.

У підсумку позиція фахівців є одноголосною — діти, особливо ті, які перебувають в організованих колективах, мають бути вакциновані. Це і вимога законодавства, і найголовніше — турбота про життя, здоров’я і майбутнє молодого покоління.


Нагадаємо, після заяви в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломаки про те, що всі діти, незалежно від наявності медичних довідок про щеплення, мають бути допущені до занять у школах, профільні медичні організації України виступили зі спільною заявою, в якій висловили свою позицію щодо важливості вакцинації та відповідальності за контроль стану здоров'я учасників освітнього процесу.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!