Як проголосували народні депутати з Чернігівщини за «закон про дрова»

Семеро народних депутатів від Чернігівщини підтримали так званий «закон про дрова» під час голосування у Верховній раді 10 жовтня. Ще один був відсутній у сесійній залі. Про це йдеться у списках з поіменним голосуванням. Як нардепи пояснюють свої рішення щодо цього закону — читайте далі у матеріалі «Суспільне Чернігів».


Що кажуть депутати

Олег Семінський 205-й округ, фракція «Слуга народу» Олег Семінський — «за»

З його слів, він був проти цього закону, але не до кінця розібрався.

«У мене таке враження, що цей закон був у пакеті з чимось. Не звучало, що будуть саме такі покарання (мова йде про позбавлення волі від п'яти до семи років за зберігання дров без документів, — ред.). Мені треба розібратися, як це так вийшло. В будь-якому випадку, президент не підписав цей закон, так що питання вже зняте».


Максим Зуєв 207-й округ, фракція «Слуга народу» — «за»

Зі слів нардепа, перед голосуванням йому пояснювали, що цей закон спрямований на боротьбу з крадіжкою лісу та тіньовим ринком.

«Можна сказати, що ввели в оману. Якщо у цьому законі допустили таку помилку і президент не підписав його, то я тільки радий. Тому що зараз борються дві думки — боротьба з крадіжкою лісу і тіньовим ринком та прості люди, які просто зберігають дрова».


Сергій Гривко, фракція «Слуга народу» — «за»

«Насправді треба розбиратися у роботі Верховної ради. Напрацьовують закони автори, їх можна побачити на сайті. Потім законопроєкти направляють у профільні комітети, де їх опрацьовують. Цей законопроєкт був опрацьований по «повній» процедурі. Було подано понад 240 правок і відправлено на друге читання. Також була залучена громадськість, центральні органи виконавчої влади».

Гривко додав, що перед голосуванням народним депутатам дають короткі довідки, але якщо читати всі повні довідки законопроєктів, то темпи голосування у парламенті будуть затягуватись.

«Я прихильник офіційної інформації. Тому варто почекати реакції президента України, бо до цього інформація була від його радника. Закон повинен бути покращеним, там є відповідні загрози, які потрібно вдосконалити. Насправді мета цього закону — боротьба з чорною вирубкою лісу і збереження самих лісових масивів. За 20 років ми втратили 10% лісів Карпат. Відповідно, в кожній області є незаконна вирубка. Також існують незаконні пилорами, які існують і в нашій Чернігівській області».

За підрахунками Гривка, Чернігівщина втрачає до 200 мільйонів гривень на «чорній» вирубці лісів.

«Зараз закон треба опрацювати так, щоб захистити приватні домогосподарства».


Валерій Зуб 209-й округ, фракція «Слуга народу» — «за»

«Моя позиція — цей закон ухвалювати потрібно. Єдине — зробити правки, щоб це не стосувалося звичайних людей. Та його основна мета була направлена на чорних лісорубів, незаконні пилорами. Сьогодні (6 листопада, — ред.) ми це питання обговорювали, сподіваюсь, що захисні бар'єри для селян врахують і все буде добре».

Також нардеп додав, що лісова галузь в Україні на сьогодні входить у топ корумпованих галузей, поруч з алкоголем та цигарками.

Суспільне також намагається отримати коментар від інших нардепів, які також проголосували «за» цей закон та готове опублікувати їхню позицію в наступних матеріалах. Це — Борис Приходько 210-й округ, депутатська група «Довіра»; Анатолій Гунько 208-й округ, депутатська група «Відновлення України» та Павло Халімон, фракція «Слуга народу».

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль, згідно з даними ВРУ, був відсутній у сесійній залі під час розгляду законопроєкту.


Що відомо про «закон про дрова»

За зберігання дров без документів українцям загрожує покарання від п'яти до семи років позбавлення волі. Цей закон 10 жовтня ухвалила Верховна Рада. Зміни внесли до Адміністративного і Кримінального кодексів. Закон очікував підпису президента.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Зберігання дров без документів – штраф або в’язниця: реакція соцмереж

Згідно з остаточною редакцією документа, підписаною головою Верховної ради, перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені у значному розмірі, – караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або вчинені у великому розмірі, – караються штрафом від десяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

При цьому «під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість дерев, чагарників або деревини, яка становить більше ніж двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а під великим розміром – понад шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Станом на 2024 рік неоподатковуваний мінімум доходів громадян в Україні становить 1514 гривень.

5 листопада стало відомо, що президент України Володимир Зеленський не підпише «закон про дрова». Про це повідомив Суспільному його радник Дмитро Литвин. За його словами, час на накладання вето вже минув.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!