Повторне використання та переробка речей – важливий крок до збереження природи та ресурсів. Тож ми запитали чернігівців про подальшу долю старих речей з їх осель. Чи вони віддають кудись вживаний одяг, взуття, меблі у хорошому стані? Може, в церкву чи госпіталь, благодійним фондам чи в комісійні магазини? Чи знають, що з одягу можна робити, скажімо, килимки, із старих джинсів – торбинки, броші й буси, дублянок – рукавиці для воїнів?
Роман, студент
Якщо воно вже не потрібне нам, може, знадобиться комусь іншому. Віддавали речі у церкви, госпіталі, а якщо в поганому стані - на сітки. Ми займаємося цим, збираємо речі, звертаємося до знайомих і передаємо тим, хто потребує. Це нескладно робити.
Вікторія, в декретній відпустці
Дитячі речі віддаємо друзям, в яких дитина молодша за нашу, а дорослі відвозимо в село до батьків. У селі мама віддає одній бабусі, і та плете з них круги – такі доріжки. Я також замовила, щоб мені сплела. Думала віддати волонтерам на сітки. Звернулася до людей, яким раніше передавали, але там уже не потребували, тому ці речі пішли малозабезпеченим сім’ям, яких я сама знайшла.
Ніка, хореограф
Мама віддає старі речі подругам, а я передавала благодійним фондам у Києві. Я не чула про переробку одягу, й навіть не знала, що його можна використати на маскувальні сітки. Але це цікаво, тому хотілося б дізнатися більше про те, куди ще можна подіти старі речі.
Віра, пенсіонерка
Якщо зовсім поганий одяг, то утилізуємо, а як ще більш-менш – віддаємо тим, кому це необхідно.
Ось передали на армію куртки, ковдри, купували шкарпетки. Старі в’язані речі розпускаю, і плету щось нове, як от шкарпетки, які теж віддали для військових.
Нагадаємо, раніше ми запитували про те, чи користуються чернігівці національним кешбеком.