24 медичні заклади Чернігівщини отримали 34 високофункціональні дерматоскопи для своєчасної діагностики раку шкіри. В планах закупити ще 20.
Медзаклади Чернігівщини отримали 34 нових дерматоскопів, ще 20 – планують закупити
За словами Марії Адамчук-Коротицьої, президентки БО «Фонд боротьби з раком», вже понад 640 медичних працівників первинної ланки Чернігівщини пройшли тренінги щодо раннього виявлення раку.
«Було важливо посилити компетенції не лише сімейних лікарів, але й медсестер, які у умовах недостатньої кількості лікарів мають і прагнуть розширювати свої повноваження, і фельдшерів, які, особливо зважаючи на логістичні особливості Чернігівщини, часто є єдиною можливістю для людей із віддалених сіл отримати медичну допомогу. Для нас було важливо не лише дати знання, але й інструменти. Тому ми закупили 34 дерматоскопи й наразі здійснюємо закупівлю ще 20, а також забезпечуємо медиків можливістю навчитися працювати із цим приладом», – розповіла Марія Адамчук-Коротицька.
Як зазначив керівник Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка, у жовтні цього року в онкоцентрі було проведено понад 1000 мамографій, що майже вдвічі більше, ніж у попередні роки.
«Онконастороженість медиків зростає, вони формують групи ризику та направляють своїх пацієнтів на обстеження», – зазначив Олександр Заїка.
Вчасно виявити рак вдалося, зокрема, для пацієнтки сімейного лікаря Чернігівської міської лікарні №2 Сергія Панькіна. Після участі в тренінгах, лікар спрямував пацієнтку із групи ризику за віком на мамографію, під час якої виявили рак молочної залози на ранній стадії. Приклади впливу навчальної програми вже фіксують у своїй роботі й медики з інших ЗОЗ області, що залучені до активностей Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги».
Слід зазначити, що кампанія із підвищення онконастороженості та посилення спроможності медиків первинної ланки у виявленні онкологічних захворювань Фонд боротьби з раком реалізовує з березня 2024 року у межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» (Програма), що впроваджується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Реалізація Програми на Чернігівщині триватиме до початку 2025 року.