У Чернігівському ліцеї №1 з’явився новий кабінет біології та STEM-лабораторія

Що таке вакуоля та мітохондрія, із чого складається людське тіло, яка будова молекули ДНК — про ці та інші закономірності життя та розвитку організмів учні та учениці Чернігівського ліцею №1 відтепер дізнаються в оновленому кабінеті біології, який став простором для реалізації креативних ідей і новаторських підходів до навчання.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».

Любов Яковець, вчителька біології

– У ньому приємно знаходитися. Ми заходимо, він світлий, просторий, це така класна атмосфера, приємно працювати в ньому й учнями, і вчителям. Він оснащений класними мобільними партами, які полегшують групову роботу з учнями, – розповіла вчителька біології Чернігівського ліцею № 1 Любов Яковець.

– Це неймовірно, тому що це щось нове, це щось більш європейське. І, як порівняти з тим, що було, так, звичайно, це дуже інноваційно, – каже учениця 9-го класу Чернігівського ліцею № 1 Інна Редька.

Вивчення предмету стало більш інтерактивним, адже супроводжується демонстрацією реалістичних моделей і тривимірними анімаціями, що перетворюють звичайний урок на захопливу подорож у світ науки. Зокрема, учні мають можливість досліджувати біологічні об’єкти, котрі не завжди можуть побачити в природі. Допомагає в цьому насамперед мультимедійна дошка.

– По-перше, це класні презентації, по-друге — 3D-моделі можна презентувати, по-третє — учні тепер із більшим бажанням йдуть до дошки, коли їх викликають, тому що, дійсно, їм цікаво виконувати інтерактивні завдання, щось там підписати, навіть просто елементарно помалювати й розвантажитися, – зазначила Любов Яковець.

– Особисто я дуже люблю біологію, вчительку, і тепер, коли навчаюся в такому неймовірному середовищі, я маю ще більшу мотивацію вивчати цей предмет, – сказала учениця 9-го класу Чернігівського ліцею № 1 Інна Редька.

Модернізація школи не обмежилася кабінетом біології. Справжнім технологічним осередком ліцею № 1 стала нова STEM-лабораторія, яка надає безліч можливостей для учнів. Поштовхом до створення простору стала співпраця з фінською школою в межах освітнього простору «Вулик».

– У нас були онлайн-уроки, де ми одночасно, на зв’язку з нашими партнерами з Ріігімякі, проводили онлайн-уроки. Тобто ми один одного бачили, ми складали тут різних роботів, ми складали різні програми на комп’ютерах, – підкреслила вчителька інформатики Чернігівського ліцею № 1 Вікторія Нагула.

Вікторія Нагула, вчителька інформатики

– Діти спілкувалися, завдяки тому, що знають мову на певному рівні. Вони могли спілкуватись англійською, і коли проводилися спільні уроки з робототехніки, вони могли подивитися,як це відбувається саме у Фінляндії, – уточнила вчителька англійської мови Чернігівського ліцею № 1 Вікторія Семиліт.

Вікторія Семиліт, вчителька англійської мови

Новенька STEM-лабораторія оснащена інтерактивною дошкою, наборами LEGO, комплектами для механіки, пневматики та графічного програмування. Учні також мають доступ до 3D-принтера для друкування об’ємних моделей та VR-окулярів. Облаштований і тренувальний стіл для тестування створених власноруч роботизованих систем.

– Це покоління дітей уже виросло із телефоном у руках, вони більше цікавляться різними цифровими інструментами та гаджетами.Тож для них це дуже цікаво, для них урок інформатики це вже не просто посидіти за комп’ютером, а ще й щось цікаве, наприклад, зібрати робота або надрукувати щось на принтері, використати окуляри віртуальної реальності, – додала вчителька інформатики Чернігівського ліцею № 1 Вікторія Нагула.

– Завдяки цьому кабінету діти мають змогу в Україні, так само, як і у Фінляндії, розвивати STEM-освіту, і вони мають не гірші умови для подальшого розвитку, – констатувала вчителька англійської мови Чернігівського ліцею № 1 Вікторія Семиліт.

Загалом, облаштування сучасних предметних кабінетів відбувається в усіх чотирьох академічних ліцеях міста. Цьогоріч на це з міського бюджету виділено 12 мільйонів гривень. Зокрема, для шкіл придбали дидактичні матеріали, макети, мікроскопи, а також інтерактивні панелі. Додатково 50 тисяч євро для оновлення матеріальної бази в кабінетах біології надав побратим Чернігова — німецький Меммінген. За словами начальника управління освіти Василя Білогури, місто системно підходить до реформування та покращення якості освіти, адже оновлені предметні класи заохочують школярів вивчати дисципліни.

Василь Білогура, начальник управління освіти

– Ми зобов’язані й робимо все для того, щоби рішення, які приймаються і реалізуються, були системними, а всі впроваджені заходи робили здобуття освіти для дітей комфортним, сучасним і, звісно ж, результативним. Фактично на сьогодні я переконаний у тому, що та оновлена база навчальним закладом буде використовуватися на 100 % для того, щоби діти дістали якісні знання, практикувалися і надалі розвивалися, – підкреслив начальник управління освіти ЧМР Василь Білогура.

Від біології до інформатики та хімії — наразі в усіх ліцеях міста завершується облаштування профільних кабінетів, каже Василь Білогура. Додамо, що підтримка освітньої галузі та створення якісних умов для навчання є запорукою того, що в Чернігові залишатимуться люди й місто матиме майбутнє, а тому є одним із пріоритетних напрямів, зокрема, й у залученні міжнародної підтримки.​​​​​​​​​​​​​​​​


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!