Науково-навчальна база «Деснянка» в Чернігівській області стала осередком нового проєкту з озеленення, започаткованого викладачами та студентами Національного університету «Чернігівська політехніка». На початку листопада тут висадили перші дерева майбутнього яблуневого саду, у планах на цій території посадити й інші плодові дерева.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».
На території площею п’ять гектарів, яку студенти використовують для навчальної практики, вже розміщено 32 саджанці яблунь пізніх сортів. Це місце має не лише освітню функцію, але й символічне значення, адже воно постраждало внаслідок ведення бойових дій.
Земля, що сьогодні стає майданчиком для нового життя, нестиме і навчальну користь.Майбутні агрономи та фахівці лісового господарства зможуть на практиці навчатися догляду за садом і сприяти відновленню постраждалої землі.
– Тут відбуваються практичні заняття для студентів спеціальності агрономія, для студентів спеціальності лісове господарство, в тому числі догляд за садом, обрізка саду, обробка його. Це є обов’язковим елементом, складовою навчального процесу за даними спеціальностями. Певним елементом навчального процесу. Тому, звісно, однозначно діти будуть мати можливість доглядати за цим садом. Набувати певних знань та навичок, яким чином правильно, ефективно робити обрізку, обробляти від шкідників і здійснювати загальний догляд, – зауважив директор ННІ природокористування та гуманітарних наук Максим Забаштанський.
Дерева висаджують таким чином, щоб облаштувати своєрідну алею пам’яті на честь Героїв, які віддали життя, захищаючи Україну. Реалізація проєкту із закладання саду стане однією з частин святкування 65-річчя університету, яке відзначатиметься у травні 2025 року.