Чернігівську районну лікарню, напевне, можна назвати найбільш багатостраждальною у Чернігові, адже від рук (вірніше, від снарядів) російсько-білоруських окупантів вона постраждала двічі – у лютому-квітні 2022-го року, під час облоги нашого міста, і у квітні вже 2024-го, від чергового ракетного удару по Чернігову.
Обидва рази страждав, зокрема, поліклінічний корпус лікарні (саме той, який видно, коли проїжджаєш повз вулицею Шевченка). Наразі на цьому корпусі працюють будівельники. Ми дізнавалися що планують відбудувати, хто будує та скільки це буде коштувати.
«United24», відбудова та фірма депутата
Як повідомлялося нещодавно, гроші на першу чергу відбудови лікарні – 23,6 мільйонів гривень, були зібрані на платформі «United24».
Більшість цих коштів спрямовані на капітальний ремонт поліклініки. Вірніше, не всієї поліклініки. З назви тендеру (він опублікований на «Прозорро») слідує, що відремонтувати планують покрівлю, а також встановити нові вікна та зовнішні двері. На початку цього року цю першу чергу ремонту директорка лікарні описувала як спрямовану на те, щоб будівля далі не руйнувалася.
Початкова (тобто максимальна) ціна першої черги ремонту – 21 мільйон 134 тисячі гривень. У торгах взяли участь дві фірми і найменшу ціну – 20 мільйонів 544 тисячі запропонувала ТОВ «Містоспецбудпроєкт». Але тендер виграла друга – ПП «Семидар», яка і має виконати ремонт за 21 мільйон 84 тисячі гривень (тобто +- на 50 тисяч дешевше за оту ціну, яка могла бути максимальною).
І ви можете поцікавитися чому найдешевша пропозиція не була визнана переможцем. Бо учасник торгів мав надати докази проведення аналогічних робіт. ТОВ «Містоспецбудпроєкт» надало договір з ТОВ «УТБ-Інжиніринг», в якому перше було субпідрядником та мало встановити металопластикові конструкції (найімовірніше – мова про вікна, але могло йтися і про двері) у новобудові на вулиці Незалежності. У лікарні вирішили, що наданий договір не є досвідом аналогічних робіт. ТОВ «Містоспецбудпроєкт» оскаржував своє відсторонення від тендеру в Антимонопольному комітеті, втім, там цю скаргу відхилили.
Також варто додати, що ТОВ «Містоспецбудпроєкт», яке зареєстроване у лютому 2024-го місяця – буквально за три місяці до тендеру, очолює обраний від ОПЗЖ (наразі – позафракційний) депутат міської ради Павло Вовк (він же є засновником та кінцевим бенефіціаром компанії). Ще нещодавно він був заступником директора комунального «Чернігівводоканалу», а у 2023-му році посадовцю були оголошені дві підозри (зокрема, мова йшла про імовірну переплату бюджетних коштів). При цьому ТОВ «УТБ-Інжиніринг», якому і допомагала фірма депутата Вовка, портал «ЧеLine» пов’язував з колишнім міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком.
Як рухається відбудова
Отже, контракт реалізує інша чернігівська фірма – ПП «Семидар» (очолює її Тетяна Мінєвська, а кінцевим бенефіціаром є Сергій Марчук), зареєстрована ще у 2010-му році.
Проєкт ремонту розробила ще одна чернігівська підприємиця – ФОП Соколова Тетяна Володимирівна. Працює вона з 2012-го року. І, згідно даних системи «YouControl»,вже виграла тендерів на понад 4 мільйони. Серед її клієнтів, зокрема, Банкнотно-монетний двір Нацбанку.
Відповідно до даних тієї ж системи «Прозорро», контракт з ФОП Соколова заключили напряму – послуги проєктно-кошторисної документації обійшлися лікарні у 52,4 тисячі гривень. Ще у 33,7 тисяч гривень оцінили авторський нагляд ФОП Соколової за здійсненням цього проєкту – простіше кажучи, у ФОП Соколова мають спостерігати чи дотримуються будівельники проєкту.
Повертаючись до капітального ремонту, як нам відповіли у районній лікарні, станом на 31 жовтня підряднику, тобто ПП «Семидар», перераховані 6,8 мільйонів гривень.
Згідно додаткової угоди до заключеного договору: «Підрядник у будь-якому разі забезпечує завершення робіт згідно цього Договору у строк не пізніше 15 грудня 2024 року». Тобто десь перед Новим роком першу частину робіт з відновлення полікліники у районці має бути завершено.
Коли запрацює поліклініка
Наразі поліклініка районної лікарні розташовується у сусідній одноповерховій будівлі, де до повномасштабного вторгнення було неврологічне відділення. Будівля (хіба що крім даху та вікон) підкреслено не нова: підлога хитається, у стінах подекуди тріщини, двері – дерев’яні, здається, ще брежнєвських (а то і хрущовських) часів.
Тож відновлення поліклініки потрібне (тим більше, за сучасними нормами, обслуговуватися у районці можуть не тільки мешканці Чернігівського району, а і Чернігова та, за бажанням, навіть Львова). Втім, коли це відбудеться – зараз навряд чи хтось скаже.